9.5 C
Skarżysko-Kamienna

Ponad 55.000 złotych na pomoc dla Elizy Perkosz

Published:

Na koniec grudnia 2020 roku w ramach akcji „Świąteczne Pierniki dla Elizy Perkosz” mieliśmy zebrane 55.042,27 złotych, 20 funtów oraz 50 eurocentów – mówi Małgorzata Zep, pomysłodawca i koordynator akcji. Środki zostały przekazane na rzecz chorej Elizy Perkosz.

Małgorzata Zep za naszym pośrednictwem pragnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Świąteczne Pierniki dla Elizy”. Wszystkich ludzi dobrego serca nie sposób wymienić. Zaangażowali się mieszkańcy całej Gminy Bliżyn i Powiatu Skarżyskiego, regionu świętokrzyskiego, a nawet z Wielkiej Brytanii.

Na Facebooku Małgorzata Zep napisała: „Kochani weszliśmy w Nowy Rok 2021, tak bardzo przez nas oczekiwany .Wszyscy mamy nadzieję, że będzie lepszy od minionego. Życzymy sobie zdrowia, radości, sukcesów, miłości i wszystkiego co najlepsze. Ja także dołączam się do tych życzeń. Pragnę również podziękować Wam za cały ubiegły rok, a jest za co dziękować. Byliśmy razem w dobrych chwilach w trudnym czasie obarczonym chorobą pokazaliśmy, jak bardzo czujemy się wspólnotą, jak z miłości do drugiego człowieka potrafimy być razem, ponad wszelkimi podziałami. To serce cały czas się powiększa. Nie udało się z powodu pandemii zorganizować jak co roku  zabawy dla dzieci lepienia pierogów, wspólnej wigilii i mnóstwa inicjatyw, ale mimo to jesteśmy jak nigdy wcześniej razem. Zebraliśmy 55.042,27 złotych, 20 funtów oraz 50 eurocentów. To nasze dzieło „Piernikowej Pomocy”.Z całego serca Wam dziękuję w imieniu własnym, Elizy i jej Rodziny”.

Choć akcja piernikowa się zakończyła, to pomoc dla Elizy nie przestanie płynąc, ale zmieni się jej forma, gdyż niemal każdego dnia zgłaszają się osoby, które chcą pomóc chorej dziewczynce. Jak zaznacza koordynator akcji, po niemal dwu miesiącach, dobiega ona powoli końca.

Related articles

Recent articles

spot_img