Pościg za motocyklistą

W piątek policjanci ze skarżyskiej drogówki po pościgu zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Skarżyska. Mężczyzna kierując motocyklem marki Yamaha nie zatrzymał się kontroli. Jak się okazało był nietrzeźwy i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Kierował także mimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek przed godziną 20  funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku, pełnili służbę na trasie K – 42 na terenie gminy Bliżyn. Uwagę ich zwrócił motocyklista, który w swym pojeździe miał zamontowaną tablicą rejestracyjną dedykowaną do motorowerów. Stróże prawa postanowili zatrzymać do kontroli kierującego yamahą. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący motocyklem skręcił w leśną drogę i kontynuował ucieczkę. Mundurowi w celu zatrzymania osoby, zmuszeni byli użyć radiowozu BMW jako środka przymusu bezpośredniego. Zepchnęli motocykl, który się przewrócił. Wówczas ścigany postanowił zbiec do lasu. Został jednak szybko zatrzymany. Uciekinierem okazał się 35-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Badania alkomatem wykazały w jego organizmie promil alkoholu. Ponadto test na narkotyki dał wynik pozytywny. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że skarżyszczanin ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę na „podwójnym gazie” w przeszłości.

Niepokorny kierowca trafił do aresztu. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Już za samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia. Dodać warto, że motocykl, którym uciekał przez policjantami nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowej polisy OC, co dodatkowo obciąży 35-latka.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

The following two tabs change content below.

Możesz również polubić…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial