Powiatowy Marszobieg Wiosenny-Łączna

Ponad 110 mieszkańców powiatu skarżyskiego wzięło udział w Powiatowym Marszobiegu Wiosennym, który odbył się w minioną sobotę w Łącznej. Po raz pierwszy uczestnicy tej cyklicznej imprezy, przemierzając długą, bo ponad trzynastokilometrową trasę, mieli okazję podziwiać urokliwe i bardzo malownicze tereny gminy Łączna. Start i meta rajdu zlokalizowane były na terenie Zespołu Szkół w Łącznej, tu także odbywały się dodatkowe atrakcje imprezy jak mecz towarzyski, gry i zabawy dla dzieci czy degustacja regionalnych pierogów z kaszą oraz z mięsem i kapustą przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety Aktywne” i „Łącznianie”.  Jako pierwsza na mecie stawiła się Dorota Piróg mieszkanka gminy Łączna.

Sobotni marszobieg był szczególny, ponieważ poprzez swoją ideę zdrowego stylu życia promował i wspierał także profilaktykę raka piersi. A to za sprawą włączenia się przez Powiat Skarżyski w IV edycję akcji Dni Przyjaciół Piłki Nożnej – „Wygrywamy z rakiem piersi”. W ramach tej akcji rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy drużynami: Powiatu Skarżyskiego i Gminy Łączna, a każdy uczestnik marszobiegu mógł sfotografować się z „Różową kartką życia” dając tym wyraz poparcia idei akcji. Chętnych do wsparcia akcji nie brakowało. Zdjęcia osób propagujących idee walki z rakiem piersi zostaną opublikowane na stronie Dni Przyjaciół Piłki Nożnej oraz na stronie naszego powiatu.

Kulminacyjnym punktem Powiatowego Marszobiegu Wiosennego był mecz towarzyski, który został rozegrany pomiędzy drużynami: Powiatu Skarżyskiego i Gminy Łączna.

Drużynę Powiatu Skarżyskiego reprezentowali: Waldemar Mazur, Jacek Krzepkowski, Mariusz Bodo, Kuba Bodo, Albert Pająk, Łukasz Wisowaty, Piotr Żmijewski, Damian Soja, Kamil Łyżwa, Tomasz Witkowski, Janusz Mik,  Łukasz Pawłowski.

Drużynę Gminy Łączna reprezentowali:  Krzysztof Pastuszka Michał Piwowar, Tadeusz Żmijewski, Paweł Kałuziński, Łukasz Dąbek, Wiesław Wójcik, Grzegorz Pająk, Mirosław Milcarz,  Henryk Pająk,  Piotr Jasiński, Piotr Chiberski, Dariusz Wilkosz, Grzegorz Piwowarczyk.

Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Gminy Łączna. Bramkę dla powiatu strzelił Janusz Mik.

Podczas marszobiegu tradycyjnie uhonorowano najstarszego i najmłodszego uczestnika imprezy. Tym razem najstarszym uczestnikiem był Ryszard Wrona z Bliżyna, a najmłodszą uczestniczką Lena Krzepkowska z Mostek. Otrzymali oni z rąk starosty Jerzego Zmijewskiego i członka zarządu powiatu Bogusławy Krawczyńskiej upominki.

Powiatowe marszobiegi przede wszystkim promują różne formy zdrowego stylu życia.  W sobotę, obok ruchu na świeżym powietrzu, promocji profilaktyki raka piersi organizatorzy promowali zdrową żywność. Dzięki Fundacji Serce, która ma swoja siedzibę w Skarżysku-Kamiennej na ul. Porzeczkowej i która przekazała jabłka, zachęcaliśmy uczestników do zdrowego odżywiania się i korzystania z darów natury – jabłek.

Organizatorami Powiatowego Marszobiegu Wiosennego byli: Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Gmina Łączna oraz Zespół Szkół w Łącznej.

m1

m2

m3

m4

m5

m6

m7

m8

m9

m10

m11

m12

m13

m14

m15

m16

źródłó:www.skarzysko.powiat.pl

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial