23.3 C
Nowy Jork

Pożar budynku mieszkalnego w Suchedniowie

Published:

15 grudnia 2016 r. w miejscowości Suchedniów przy ulicy Warszawskiej doszło do groźnego pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Przypuszczalnie ogień pojawił się tuż przed godziną 14:30, w jednym z pomieszczeń mieszkalnych , w którym znajdował się kominek i szybko rozprzestrzenił się na część poddasza budynku.
W początkowej fazie działań ratownicy skoncentrowali się na likwidacji źródła ognia w części mieszkalnej budynku, przechodząc następnie do części poddasza. Na poddaszu ze względu na duże zadymienie i panującą wysoką temperaturę gaszenie pożaru było bardzo trudne. Ratownicy musieli pracować w aparatach ochrony układu oddechowego. Silne zadymienie natomiast utrudniało jednoznaczne określenie źródła ognia. Pożar dość szybko został zlokalizowany i ugaszony. Ratownicy uratowali znaczną część mienia, jednak straty są duże, gdyż spaleniu uległa część poddasza i konstrukcji dachu oraz pomieszczenie, w którym doszło do pożaru.
Podczas prowadzonych działań nikt z mieszkańców budynku oraz ratowników uczestniczących w akcji nie został poszkodowany. Do gaszenia pożaru było zaangażowanych sześć zastępów straży pożarnej. 4 zastępy z JRG Skarżysko-Kamienna wspieranych przez zastęp z OSP Suchedniów i OSP Ostojów. Łącznie w akcji ratowniczo gaśniczej brało udział 21 ratowników.

źródło: www.strazskarzysko.pl

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img