Prezydent zapowiedział powołanie nowego dyrektora MCK. Konkursu jednak nie będzie

Urząd Miasta poinformował, że Grażyna Majewska nadal będzie dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury. Dotychczas kierowała jednostką jedynie jako pełniąca obowiązki dyrektora. Teraz prezydent zapowiedział powołanie jej na stanowisko dyrektorskie na stałe, ale bez obiecanego wcześniej otwartego konkursu.

O decyzji Konrada Kröniga mieszkańcy mogli dowiedzieć się z pisma jego zastępcy skierowanego do Sławomira Klimka. Jest to mieszkaniec Skarżyska, który publikuje na Facebooku korespondencję prowadzoną z Urzędem Miasta. Najczęściej interweniuje u urzędników w sprawach sąsiadów i znajomych, którzy zgłaszają mu problemy w funkcjonowaniu miejskich służb. Tym razem jednak zapytał o decyzje w sprawie przyszłości MCK.

Prezydent Konrad Krönig dotychczas obiecywał przeprowadzenie procedury konkursowej aby uzupełnić dyrektorski wakat. Zdanie jednak zmienił i zapowiedział że powoła na tą funkcję Grażynę Majewską – pełniącą tymczasowo obowiązku dyrektora MCK. Najprawdopodobniej zostanie powołana na okres 5 lat.

Grażyna Majewska przez lata była dyrektorem Przedszkola Publicznego nr 9 w Skarżysku. W 2018 roku przeszła na emeryturę. W wyborach samorządowych startowała do rady miasta z komitetu wyborczego obecnego prezydenta. W lutym 2020 r. została pełniącą obowiązki dyrektora MCK gdy poprzednia dyrektor Katarzyna Michnowska-Małek złożyła rezygnację ze stanowiska.

Jak się później okazało było to pokłosie przestępstwa jakie popełniła Michnowska-Małek. Działaczka PSL spreparowała dokumenty poświadczające wysokość jej wynagrodzenia oraz podrobiła podpis księgowej. Prokuratura postawiła jej zarzut próby wyłudzenia pożyczki w banku. Sąd skazał ją na siedem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial