Prezydent zwolnił najlepszego dyrektora!

Jak już doniosły lokalne media, choć nie wszystkie, z dniem 12 lipca 2017 roku straciła posadę Pani Ewelina Kaczorowska, która pełniła funkcję dyrektora Centrum Obsługi Inwestora. Z dostępnego na BIP Skarżyska-Kamiennej można się dowiedzieć jedynie o samym fakcie jej odwołania. Co do powodów decyzji Prezydenta, Urząd Miasta milczy.

Przypomnijmy, Centrum Obsługi Inwestora miało być sztandarowym projektem obecnego Prezydenta. COI miało pozyskiwać inwestorów, obracać terenami pod inwestycje, a tym samym poprawiać sytuację na rynku pracy. Powodzenie tego projektu miała właśnie zagwarantować Pani Ewelina Kaczorowska, która wcześniej pracowała w Oddziale Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Co zatem się stało, że tak nieoczekiwanie i z dnia na dzień cały plan Prezydenta legł w gruzach. A przecież Skarżysko-Kamienna jest idealnym miejscem do wykorzystania potencjału inwestorów i nie tylko ze względu na swoje położenie. Skarżysko-Kamienna jest nowocześnie zarządzanym miastem z tradycjami przemysłowymi i dobrymi perspektywami rozwojowymi. W ciągu ostatnich kilku lat Skarżysko-Kamienna zainwestowało w rozwój miasta – przy wsparciu środków z UE blisko 200 mln zł. (Przypis ze strony UM) Takie atuty i wielka klapa!

Może Pani Ewelina Kaczorowska zrozumiała, że piękny projekt Prezydenta pt. Centrum Obsługi Inwestora to zwykła lipa i pusty frazes. Patrząc na koszty COI i efekty w postaci ilości pozyskanych inwestorów to raczej szału nie ma. A może Pani Ewelina próbowała wybić się na samodzielność i niezależność od Prezydenta i została za to ukarana. Jeśli miała faktycznie inne spojrzenie na funkcjonowanie COI to raczej spodziewałbym się jej wsparcia ze strony Prezydenta, a nie jej odwołania. Być może chodzi jeszcze o coś innego i być może jest to związane z pewną turecką firmą, która próbowała zaistnieć na naszym terenie. To są wątpliwości, które powinien rozwiać obecny Prezydent, choćby z uwagi na zasadność dalszego funkcjonowania Centrum Obsługi Inwestora.

The following two tabs change content below.

Grzegorz Małkus

Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.

Ostatnie wpisy Grzegorz Małkus (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial