Problem strzelnicy – Krὅnig chowa głowę w piasek

To jest kolejny przypadek, kiedy Pan prezydent  zachowuje się jak struś i chowa głowę w piasek. Konrad Krὅnig  w dniu 04.04.2018r., zwołał sesję na wniosek. Podczas obrad miała być procedowana uchwała  w sprawie przedłużenia umowy dzierżawy strzelnicy mieszczącej się przy ul Paryskiej, niedaleko zalewu Bernatka. Radni w  wyniku porozumienia zdjęli uchwałę i dali czas do 12 kwietnia na zawarcie porozumienia między mieszkańcami, a użytkownikami strzelnicy.

Na sesji niestety nie pojawił się główny winowajca zaistniałej sytuacji, czyli prezydent Krὅnig. To on podpisał umowę dzierżawy z 13 Świętokrzyskim Korpusem Drużyn Strzeleckich na okres 3 lat nie przeprowadzając konsultacji z mieszkańcami, co do wznowienia funkcjonowania strzelnicy w pobliżu ich domostw.

Do prezydenta mieszkańcy wystosowali petycję w sprawie zbyt głośnej strzelnicy.
Funkcjonowanie strzelnicy , generuje hałas przekraczający dopuszczalną normę oraz wywołuje poczucie zagrożenia wśród ludzi i zwierząt.

W tygodniu jest spokój, wszystko zaczyna się w weekendy. To bardzo uciążliwe, bo w wolne dni człowiek chciałby odpocząć, ale przy takim hałasie to niemożliwe – skarży się jeden z mieszkańców.

W  czasie dzierżawy strzelcy ponieśli własne nakłady finansowe by doprowadzić strzelnicę do użytkowania.

Ta praca może zostać zaprzepaszczona. Postawa obywatelska i patriotyczna, którą próbuję młodym wpajać… może się okazać, że wszystko to tylko czcze gadanie, które nic nie znaczy – odpowiada Leszek Steć

W czasie zorganizowanych rozmów  z radnymi, a stronami konfliktu nie pojawił się żaden z prezydentów miasta. Prezydent próbuję zrzucić problem na Radę Miasta.

Czy po 12 kwietnia ponownie na sesji zwołanej przez prezydenta zobaczymy Konrada Krὅniga?

Czy znów będzie dla niego coś ważniejszego niż sprawy mieszkańców?

Ciekawe informacje dotyczące dzierżawy strzelnicy.

Opłata  za 5417 m²  wynosi 162,51 zł netto za kwartał.

Za rok 2016 r., gmina umorzyła zaległości podatkowe dla 13 Świętokrzyskiego Korpusu Drużyn Strzeleckich ze względu na ważny interes publiczny w kwocie 3096 zł.

 

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial