Program “KLUB”

Pierwszą edycję programu „Klub”, ogłoszonego w tym roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, podsumowano podczas spotkania zorganizowanego w urzędzie wojewódzkim. Gośćmi wojewody Agaty Wojtyszek i wicewojewody Andrzeja Bętkowskiego byli przedstawiciele klubów sportowych – beneficjentów programu z terenu naszego województwa.

Ponad 2 tysiące małych i średnich klubów sportowych w całym kraju otrzyma wsparcie w kwocie sięgającej blisko 24 mln zł. Dzięki dofinansowaniu kluby będą mogły wysłać dzieci na obóz sportowy, opłacić pracę trenera czy zakupić sprzęt sportowy. Program powstał dzięki konsultacjom ministerstwa z lokalnymi środowiskami sportowymi. W ramach projektu dofinansowywane są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego. Do programu zgłosiło się najwięcej klubów piłkarskich, drugim pod względem popularności sportem była siatkówka – przyznano dofinansowanie klubom prowadzącym szkolenie sportowe w aż 70 sportach. Szkoleniem w 2151 dofinansowanych klubach sportowych w Polsce będzie objętych 130 tys. dzieci i młodzieży, dla których zajęcia sportowe będzie prowadzić ponad 5 tys. trenerów i instruktorów. Dotacje przyznano 1631 klubom jednosekcyjnym oraz 520 klubom wielosekcyjnym. W regionie świętokrzyskim rządowe wsparcie otrzyma 51 klubów sportowych – trafi do nich ponad pół miliona złotych.
Duża popularność programu Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2016 roku oraz ciągle rosnące potrzeby środowiska sportowego wpłynęły na decyzję o przygotowaniu kolejnej edycji „Klubu”. Jak informuje ministerstwo, w planie finansowym na przyszły rok zabezpieczono na ten cel 30 mln zł.

 

1-20138

źródło: www.kielce.uw.gov.pl/

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial