Projekcja filmu „THX GOD”

10 grudnia 2016 r. o godzinie 17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie projekcja oraz spotkanie z autorami filmu „THX GOD” – Michałem Kopaniszynem i Szymonem Padołem.

„THX GOD” to filmowy kalejdoskop. Impresja z podróży dookoła świata dwóch przyjaciół, którzy wyruszyli bez planu i bez budżetu, a w drodze spędzili ze sobą prawie pół roku. Z Katowic poprzez Kijów dotarli do Delhi. Oprócz Indii, odwiedzili m.in. Nepal, Tajlandię, Malezję, Kambodżę, Birmę, Bangladesz, Peru, Meksyk, USA, Singapur, Etiopię, Egipt i Izrael. Odbyli podróż przez kultury, państwa, metropolie i ulice. Przyglądali się hipnotycznemu tańcowi religii świata, a najważniejszym celem było spotkanie z Innym. Wrócili z filmem. „THX GOD” to zaproszenie do wspólnej podróży. Do odkrycia dróg, którymi Człowiek podąża między dwoma biegunami, od narodzin do śmierci.
Michał Kopaniszyn – Absolwent Akademii Sztuk Pięknych. Filmuje, animuje, projektuje, zajmuje się montażem. Podchodzi do danego tematu całościowo, kładąc główny nacisk na komunikat, przekaz i minimalizm formalny. Tworząc dokumenty czy multimedia korzysta z tego co już jest zapisane w przestrzeni, prowokuje sytuację, która przekształca rzeczywistość. Mocną inspiracją jest dla niego muzyka. Angażuje się w wiele projektów „life act”, robiąc wizualizacje czy teledyski. Odbył podróż dookoła świata razem ze swoim kolegą Szymonem Padołem tworząc dokument „Thx God”.

Szymon Padoł – Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale Radia i Telewizji. Producent muzyczny, kompozytor muzyki filmowej (m.in. do „Jesteś Bogiem”), autor licznych remiksów audio i video. DJ znany pod pseudonimem 5cet. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej m.in. Kazik Staszewski, Syntetic, Paktofonika. Chętnie eksploruje obszary dźwięku i obrazu ruchomego. Pasjonat podróży.

Wstęp bezpłatny.

thx_god_plakat

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial