Budowa osiedla „Przydworcowe” rozpoczęło się w latach 70 – tych XX wieku. Mieszkania w tej dzielnicy były budowane z myślą o osobach sprowadzających się do Skarżyska-Kamiennej i podejmujących pracę w największych skarżyskich zakładach MESKO, FOSKO oraz na PKP. W tamtych latach przeprowadzono dużą modernizacje węzła kolejowego, której skutkiem był duży wzrost zatrudnienia w różnych dziedzinach kolejnictwa. Zatrudnienie w tamtym czasie na PKP znalazło około 4500 osób, a osiedle nazwano od zlokalizowanego tam dworca kolejowego.
Osiedle „Przydworcowe” zamknięte jest między ulicami: Sokola, Wiejska, Szydłowiecka oraz Aleją Niepodległości. Na terenie tego osiedla znajdziemy sieć budynków użyteczności publicznej jak Przedszkole Publiczne nr 7 i Szkołę Podstawową nr 7 przy ulicy Zielnej, Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych przy ulicy Władysława „Oseta” Wasilewskiego oraz na ulicy Zielnej Przychodnię Rejonową Nr 4. W tym rejonie znajdziemy również ZUS przy ulicy Kossaka, nowo wybudowaną Komendę Policji Powiatowej przy ulicy Szydłowieckiej oraz DH Bartek (dziś Lewiatan) oraz Plac Handlowy Manhattan przy ulicy Sokolej. Przy Alei Niepodległości położony jest Urząd Pocztowy nr 2 oraz Dworzec Kolejowy z zabytkowym parowozem PT 47. Dworzec Kolejowy jest jednym z najbardziej znanych miejsc w naszym mieście. To z nim i węzłem kolejowym, Skarżysko-Kamienna nazywane jest „Miastem Kolejarzy”. Pierwsza stacja została otworzona w 1885 roku, była wybudowana na podobieństwo stylu klasycystycznego. W 1916 roku podczas I Wojny Światowej budynek został spalony, jednak po wojnie był odbudowany według pierwotnego projektu. Dworzec w Skarżysku znajduję się przy linii kolejowej nr 8, która łączy Warszawę z Krakowem. Kiedyś tą linią jeździły liczne pociągi towarowe i pasażerskie, lecz w dzisiejszych czasach ruch kolejowy znacznie zmalał w skutek modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej. W pobliżu Dworca Kolejowego znajduję się zabytkowa lokomotywa Pt 47-13, która faktycznie służyła skarżyskim kolejarzom.
Pomiędzy ulicą Sokolą, a Zielną znajdują się „Planty” kiedyś tętniące życiem kulturalnym, a dziś chyba zapomniane przez włodarzy naszego miasta. Kiedyś w tym miejscu odbywały się koncerty, festyny oraz przeróżne atrakcje. Oprócz znajdującego się tam obleganego przez dzieci placu zabaw nie znajdziemy w zasadzie już nic ciekawego. Miejsce to ma bardzo duży potencjał, lecz niestety nie jest wykorzystany. Plany wybudowania tam skateparku tak bardzo wyczekiwanego przez młodzież naszego miasta nie wypaliły. Ambitne plany zagospodarowania tego terenu poprzedniej władzy trafiły niestety głęboko do szafy. Chodniki, ławki i trawniki są w tym miejscu często zaniedbane. Jednak sentyment wśród mieszkańców do tego miejsca pozostał i nadal znajdują się chętni do przesiadywania i spacerów w tym miejscu. Obecnie na osiedlu wykonywane są przez Powiat prace remontowe na ulicy Wiejskiej i Szydłowieckiej. Swego czasu niemałą atrakcją „Przydworcowego” była restauracja „Rio Bravo”. Trzeba przyznać była to mało chlubna wizytówka miasta, ale bardzo popularna wśród nie tylko robotników, którzy po ciężkim dniu pracy w drodze do domu zachodzili tam na jednego lub zimne co nieco. Było to tętniące życiem osiedle i chyba trochę nielubiane przez zazdrosnych mieszkańców z „Kamiennej” czy „Milicy”. Dziś starych animozji już nie ma, nie ma też planowanego przy Sokolej centrum naszego miasta.