23.3 C
Nowy Jork

Przyszłość Gimnazjum nr 2 ?

Published:

W dniu wczorajszym w budynku Gimnazjum nr 2 przy ul Akacjowej odbyło się spotkanie Radnych Rady Miasta z pracownikami Gimnazjum nr 2. Tematem spotkania było przyszłość budynku oraz los pracowników gimnazjum.
Zgodnie z propozycja Prezydenta Miasta Skarżysko-Kamienna wynikającą z reformy oświaty ma nastąpić sukcesywne wygaszenie gimnazjum. Pracownicy postanowili spotkać się z radnymi celem przedstawienia swoich obaw i propozycji. Na spotkaniu uczestniczyli Radni Prawo i Sprawiedliwość Mariusz Bodo, Marcin Piętak, Andrzej Dąbrowski oraz Artur Mazurkiewicz, Radnych z Klubu Inicjatywa Obywatelska reprezentowali Konrad Wikarjusz, Grzegorz Łapaj, Wiesław Szwajewski, w spotkaniu uczestniczył niezależny radny Jacek Cipiński natomiast radni koalicji reprezentował wyłącznie Przewodniczący Leszek Golik. Na spotkaniu zabrakło Prezydenta Konrada Krȍniga jak i jego zastępcy Pana Krzysztofa Myszki, czy jakiegokolwiek pracownika Urzędu Miasta ,który reprezentował by Prezydenta. W spotkaniu nie uczestniczyli również ani Przewodniczący Komisji Oświaty Janusz Ordyński jak i jego zastępca Marek Gąska.
Nauczyciele apelowali o pozostawienie ich szkoły w sieci szkół miejskich. Przedstawiali propozycje: co do łączenia z inną szkoła, utworzenia szkoły filialnej, bądź ponadginazjalnej resortowej, czy też przeniesienia innej szkoły do tego budynku. Przypomnieli o poniesionych nakładach finansowych wysokości ponad 160 000zł jakie poniosła gmina w momencie łącznia gimnazjum nr 2 i 3. Nauczyciele podkreślali zalety położenia budynku, jak również bardzo dobra infrastrukturę sportową obiektu, zwrócili jeszcze uwagę na bardzo dobrze przygotowane pracownie dydaktyczne. Nauczyciele dodatkowo zaznaczyli, że ich placówka gwarantuje bardzo wysoki poziom nauczania czego dowodem są coroczne wyniki egzaminów gimnazjalistów.
Radni przypomnieli, że jest to dopiero pierwsze spotkanie w kwestii reformy placówek oświatowych mimo, ze po spotkaniu listopadowym zapowiedziane były spotkania tematyczne co do reformy oświatowej. Miała powstać grupa robocza do przejścia prze reformę w sposób łagodny Radni wsparli działania nauczycieli choć podkreślali, że w spotkaniu nie uczestniczy ten, który posiada narzędzia to wprowadzenia zmian czyli Prezydent Miasta. Radni zobowiązali Przewodniczącego Rady Pana Leszka Golika by w następnym spotkaniu tj 15 lutego, uczestniczyli zarówno Prezydent jak i Starosta Skarżyski by móc spojrzeć na problem pracowników Gimnazjum nr 2 w jak najszerszym zakresie.

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img