Co pseudokibice Korony szykowali kibicom Granatu!

KIBOLE2Skarżyscy policjanci zapobiegli prawdopodobnej napaści pseudokibiców Korony Kielce na sympatyków drużyny Granatu Skarżysko. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczono kominiarki, ochraniacze na zęby oraz gumowe i drewniane pałki.

Na stadionie przy ulicy Słonecznej w Skarżysku- Kamiennej odbył się mecz piłkarski między drużyną Granatu Skarżysko a Beskidem Andrychów. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali skarżyscy policjanci. W trakcie meczu nie doszło do zakłócenia porządku, jednak ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że po zakończeniu imprezy może dojść do konfrontacji siłowej między sympatykami miejscowej drużyny z pseudokibicami Korony Kielce. Z przekazanych informacji przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wynikało, że fani kieleckiej drużyny w sposób niezorganizowany kierują się w stronę Skarżyska- Kamiennej. Zebrane informacje szybko zostały potwierdzone. Około godziny 19 podczas patrolu ul. Słonecznej policjanci zauważyli pojazd marki Opel Astra z zaklejonymi numerami rejestracyjnymi. Wewnątrz auta znajdowało się kilku mężczyzn, którzy na głowach mieli założone kominiarki. Policjanci dali sygnał do zatrzymania, jednak kierowca pojazdu gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Po kilkuminutowym pościgu mundurowi zatrzymali samochód. Jak się okazało, wewnątrz znajdowało się pięciu mężczyzn wieku od 19 do 26 lat. Byli to mieszkańcy Kielc oraz powiatu jędrzejowskiego. Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie pojazd. W środku ujawnili m.in. imitację kija bejsbolowego, kominiarki oraz ochraniacze na zęby. Wszystkie osoby zostały przewiezione do komendy.

Zatrzymane auto nie było jedynym, w którym podróżowali sympatycy kieleckiej drużyny. Funkcjonariusze zatrzymali także pojazd marki Rover, w którym znajdowało się czterech mieszkańców Kielc. Jak się okazało, jeden z nich tj. 28-latek, posiadał aktywny zakaz wstępu na imprezy masowe.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali także osobowe audi z czterema mieszkańcami Skarżyska- Kamiennej. W trakcie kontroli ujawniono w bagażniku dwie gumowe pałki. Policjanci zabezpieczyli znalezione przedmioty.

Okoliczności wczorajszych zatrzymań oraz przewożone w pojazdach przedmioty pozwalają przypuszczać, że pseudokibice planowali udział w zorganizowanej bójce. Dzięki dobrej współpracy skarżyskich i kieleckich policjantów oraz natychmiastowo podjętym działaniom, nie doszło do żadnego naruszenia prawa.

Opr. DSz

Źródło i foto : KPP Skarżysko- Kamienna

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial