26.7 C
Nowy Jork

Radny Bodo pyta Prezydent Krönig odpowiada

Published:

To kolejna odsłona interpelacji w sprawie skarżyskiej Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Poniżej publikujemy odpowiedź i komentarz radnego Mariusza Bodo (PiS).

Odpowiedzi na moje pytania podzieliłbym na dwa obszary. Pierwszy dotyczy odpowiedzi Prezydenta i dotyczy Urzędu Miasta , a druki związany jest z MKS i dotyczy odpowiedzi od prezesa Bartosza Iskry.

    Odpowiedzi Urzędu miasta są jasne i klarowne, dają obraz rządów Prezydenta. Zastanawia fakt 13-krotnej zmiany regulaminu organizacyjnego Urzędu Miasta w ciągu 10 miesięcy, mówi to nam że Prezydent nie ma wizji pracy urzędu, a decyzje podejmowane są ad hoc z dnia na dzień. Zapowiadane oszczędności związane z likwidacją Straży Miejskiej prawdopodobnie nie przyniosą efektu, gdyż tylko 9 strażników miejskich zostało zwolnionych natomiast znacząco został rozbudowany wydział bezpieczeństwa. Wzrosło też zatrudnienie w samym Urzędzie Miasta w stosunku do poprzednika aż o 20 osób nie licząc osób zatrudnionych na interwencje i staże. Gdzie zapowiadane oszczędności ?

    Z drugim obszarem mam pewien kłopot gdyż odpowiedzi są, powiem wprost żenujące. Mówią nam że Pan Prezes zwolnił 15 osób, a 3 osoby przeszły na emerytury, natomiast zatrudnił 17 osób + 3 osoby na interwencje i 1 na staż. Mówi się też, że wyniku likwidacji kursów do gmin sąsiednich zwolnionych zostanie kolejne 25 osób. Gdzie tu logika, dbanie o interes spółki. Co do pozostałych odpowiedzi na moje pytania dotyczących MKS mam problem, mogę powiedzieć jedno w spółce brak podstawowej wiedzy o prowadzeniu firmy. Jeżeli zleca się na zewnątrz zadania, które powinni wykonać pracownicy spółki.

     Co do odpowiedzi na moje pytanie dotyczące większego zużycia paliwa o 10 000 litrów porostu zwyczajnie brak mi słów. Nie pozostaje mi nic innego jak zadać kolejne pytania dotyczące spółki MKS.

odpowiedz_bodo1odpowiedz_bodo2odpowiedz_bodo3odpowiedz_bodo4odpowiedz_bodo5odpowiedz_bodo6

Więcej na ten temat w poniższych linkach:

Radny pyta o MKS 

Saga o nazwie MKS trwa. Prezes MKS (nie) odpowiada na pytania Mariusza Bodo. Straty w spółce są gigantyczne!

Radny Bodo pyta cd.

 

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img