Radny Bodo pyta Prezydent Krönig odpowiada

To kolejna odsłona interpelacji w sprawie skarżyskiej Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Poniżej publikujemy odpowiedź i komentarz radnego Mariusza Bodo (PiS).

Odpowiedzi na moje pytania podzieliłbym na dwa obszary. Pierwszy dotyczy odpowiedzi Prezydenta i dotyczy Urzędu Miasta , a druki związany jest z MKS i dotyczy odpowiedzi od prezesa Bartosza Iskry.

    Odpowiedzi Urzędu miasta są jasne i klarowne, dają obraz rządów Prezydenta. Zastanawia fakt 13-krotnej zmiany regulaminu organizacyjnego Urzędu Miasta w ciągu 10 miesięcy, mówi to nam że Prezydent nie ma wizji pracy urzędu, a decyzje podejmowane są ad hoc z dnia na dzień. Zapowiadane oszczędności związane z likwidacją Straży Miejskiej prawdopodobnie nie przyniosą efektu, gdyż tylko 9 strażników miejskich zostało zwolnionych natomiast znacząco został rozbudowany wydział bezpieczeństwa. Wzrosło też zatrudnienie w samym Urzędzie Miasta w stosunku do poprzednika aż o 20 osób nie licząc osób zatrudnionych na interwencje i staże. Gdzie zapowiadane oszczędności ?

    Z drugim obszarem mam pewien kłopot gdyż odpowiedzi są, powiem wprost żenujące. Mówią nam że Pan Prezes zwolnił 15 osób, a 3 osoby przeszły na emerytury, natomiast zatrudnił 17 osób + 3 osoby na interwencje i 1 na staż. Mówi się też, że wyniku likwidacji kursów do gmin sąsiednich zwolnionych zostanie kolejne 25 osób. Gdzie tu logika, dbanie o interes spółki. Co do pozostałych odpowiedzi na moje pytania dotyczących MKS mam problem, mogę powiedzieć jedno w spółce brak podstawowej wiedzy o prowadzeniu firmy. Jeżeli zleca się na zewnątrz zadania, które powinni wykonać pracownicy spółki.

     Co do odpowiedzi na moje pytanie dotyczące większego zużycia paliwa o 10 000 litrów porostu zwyczajnie brak mi słów. Nie pozostaje mi nic innego jak zadać kolejne pytania dotyczące spółki MKS.

odpowiedz_bodo1odpowiedz_bodo2odpowiedz_bodo3odpowiedz_bodo4odpowiedz_bodo5odpowiedz_bodo6

Więcej na ten temat w poniższych linkach:

Radny pyta o MKS 

Saga o nazwie MKS trwa. Prezes MKS (nie) odpowiada na pytania Mariusza Bodo. Straty w spółce są gigantyczne!

Radny Bodo pyta cd.

 

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial