Radny Mariusz Bodo odpowiada Złotemu Spotterowi

W artykule „Skleroza czy hipokryzja Radnego PiSU” (portalu finansowanego również z publicznych pieniędzy tj. gminę oraz spółkę MPWiK) autor pod pseudonimem przedstawił sporo wypocin na temat mojego bytu. Aby uniknąć kolejnych bzdur w stosunku do mojej osoby przedstawianych przez lizusów prezydenta zdecydowałem się przedstawić dość wyczerpującą informację na temat mojej osoby.

Po kolei. Autor zarzuca mi, że nieustanie oceniam i krytykuję działania obecnej władzy miasta w sposób niemerytoryczny. Jak również posądza o doznanie amnezji jakobym zapomniał, że jako członek PiS, które rządziło miastem przez 8 lat doprowadziłem Skarżysko do ruiny.

Złoty Spotterze będę dalej oceniał poczynania władzy, gdyż uważam ją za szkodliwą dla naszego miasta. Jeżeli pan prezydent stwierdził, że gdzieś skłamałem powiedziałem nieprawdę niech poda mnie do sądu. Ja nie mam nic do ukrycia. Co do drugiego zarzutu czyli rządów PiS przez 8 lat, potrzeba trochę historii i tak, w radzie miasta w okresie  2006 – 2010 PiS miał czterech radnych na 23, a w okresie 2010-2014 posiadał 4 radnych, gdzie po dwóch latach pozostało 2 na 21 radnych. Więc jak można mówić tu o rządzeniu miastem przez PiS.  Co ciekawe w kadencji 2006-2010 obecny pan prezydent Konrad Krὅnig był w koalicji z prezydentem Panem Romanem Wojcieszkiem, gdzie jego guru czyli Zdzisław Kobierski był wiceprezydentem. Natomiast po przewrocie w radzie miasta Krὅnig przeszedł do opozycji w stosunku do Romana Wojcieszka, kiedy Przewodniczącym Rady Miasta został Bogusław Ciok, a wiceprzewodniczącymi została Pani Krystyna Górnaś -Salata oraz Waldemar Mazur. Natomiast w kadencji 2010-2014 prezydent Wojcieszek nie miał koalicji większościowej, więc nie mógł wprowadzać pewnych rozwiązań jeżeli nie było zgody rady, oczywiście Konrad Krὅnig w tej kadencji był w opozycji większościowej.

Spotter zarzuca mi, że poprzez swoje głosowania odpowiedzialny jestem za 100 milionowy dług miasta oraz, że podniosłem rękę za sprzedażą udziałów Energetyce Cieplnej.

Zostałem wybrany na radnego w listopadzie 2010 r, a ślubowanie odbyło się w grudniu. Można więc uznać, że czynną funkcję radnego pełniłem od 2011 roku. Zadłużenie gminy w 2011 roku wynosiło 94 miliony, 2012r. – 115 milionów , 2013r. – 105 milionów, a na koniec 2014r. wyniosło 100 milionów. Wiec tak jestem współodpowiedzialny za zadłużenie gminy o kwotę 6 milionów złotych.

Zarazem mam pytanie do złotego spottera, ile gmina została zadłużona gdy Konrad Krὅnig był w koalicji rządzącej miastem ?

Co do sprzedaży udziałów EC, a dokładnie 24% udziałów za 8 milionów zł. Tak głosowałem za był to rok 2012, gdy zadłużenie gminy było najwyższe i faktycznie zagrożenie rządów komisarycznych było blisko. Za głosował jak pamiętam guru Konrada Krὅniga czyli Zdzisław Kobierski. Przypomnę również, że gmina posiadała w tedy tylko 37% udziałów spółki, czyli miała pakiet mniejszościowy inaczej mówiąc gmina nie miała nic do powiedzenia w spółce. Natomiast pierwsza sprzedaż EC nastąpiła 2000r., gdy do spółki przystąpił nowy udziałowiec MVV Polska. Prezydentem miasta był wtedy Pan Lubosław Langer.

Wracając do zadłużenia gminy można powiedzieć, że być może została przekroczona znacznie granica zadłużenia na co miało wpływ wiele czynników, ale nie można powiedzieć, że prezydent Roman Wojcieszek przejadł te pieniądze tak jak obecnie czyni to Konrad Krὅnig. Należy przywołać, że podczas kadencji prezydenta Romana Wojcieszka wykonano inwestycji na ponad 200 milionów złotych. tj. Remont MCK ( Patio, Sala Kinowa), Plac Staffa, hala sportowa, lodowisko, remont Muzeum Orła Białego, fontanna, plaża na Rejowie, rekultywacja Benzylu, 5 orlików, 5 placów zabaw, miasteczko ruchu drogowego, budowa nowych przyłączy kanalizacji, oraz remonty dróg i chodników to tylko niektóre z nich.

A jakimi inwestycjami może pochwalić się twój guru złoty spotterze?

Co do ślepego głosowania za kolejnymi uchwałami prezydenta Wojcieszka przypomnę tylko jedną gdzie  nie głosowałem za absolutorium dla prezydenta za rok 2012, natomiast co do pozostałych uchwał zawsze była dyskusja merytoryczna nawet z radnymi opozycji, którzy nieraz również głosowali za gdy uznali je za słuszne. Jedyną osobą, która zawsze była przeciw był radny Konrad Krὅnig. A jak jest dziś to obecnie radni koalicji  Konrada Krὅniga głosują jak jeden mąż, bez wahania podnoszą rączki jak pan każe. Jestem przekonany, że niektórzy z nich nawet nie wiedzą tak naprawdę za czym głosują.

Kolejny zarzut anonimowego autora to kwestia mojego zatrudnienia w Starostwie. Po pierwsze to zostałem zatrudniony na stanowisku naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Administracyjnego ( a nie jak twierdzi spotter Wydziału Organizacyjnego) Wydział OiA powstał w wyniku połączenia dwóch wydziałów organizacyjnego i mienia. Co do urzędniczki, której niby zająłem miejsce jest nie prawdą, gdyż wcześniej mojego stanowiska nie było w Starostwie natomiast w/w urzędniczka została kierownikiem referatu. Ale wracając do meritum. Ja przystąpiłem do konkursu na to stanowisko, jednocześnie informuje, że w tym czasie w Starostwie była koalicja PiS, PO i SLD. W pierwszym konkursie zgłosiłem się tylko ja mimo, że nie było podstaw ten konkurs unieważniono. W kolejnym zgłosiło się trzech kandydatów w tym jeden SLD. Po odbytym konkursie wybrano moją osobę. Nie twierdzę, że to że jestem członkiem PiS trochę nie pomogło, ale na pewno nie był to podstawowy warunek. Taki jak wykształcenie i doświadczenie. Ukończyłem Uniwersytet Warszawski na kierunku Menadżerskie Studia Zarządzania. Co do doświadczenia zawodowego prze 5 lat prowadziłem szkołę języków obcych ACE gdzie zatrudniałem 6 osób, a kursantów było ponad 130, następnie pełniłem funkcję dyrektora biura poselskiego przez 4 lata, a od prawie 7 lat pracuję na stanowisku naczelnika  w Starostwie. Wspomnę również, że w czasie szkoły średniej i studiów podejmowałem prace dorywcze tj: karczowanie rowów, praca na budowach, praca w wytwórni materiałów foliowych, dbanie o porządek na peronach kolejowych.

Co do moich kompetencji i kwalifikacji zapraszam do mojego pracodawcy. Złoty spotterze czy uważasz, że gdybym był osobą niekompetentną i nierobem nadal bym pracował w Starostwie? Obecnie rządzi tu SLD, PO i Przyszłość i Rozwój – patrz Konrad Krὅnig. Dla mnie ważne jak ocenia mnie przełożony i moi pracownicy, a nie jakiś anonim. A tak na marginesie czy ty złoty spoterze nie dostałeś pracy od swojego guru  nawet bez konkursu? Przypomnę również  o powołaniach bez konkursów Konrada Krὅniga  na prezesów MKS i MPWiK.

Na koniec tak mogę spokojnie spojrzeć w lustro jestem osobą uczciwą i odpowiedzialną  tak mnie wychowano. Co do propozycji na  ciekawe pomysły, inicjatywy, może  pomysł na szybsze spłacanie długu. Tak mam ich wiele wystarczy przeczytać dokładnie moje interpelacje, a w tej kadencji jest ich naprawdę  sporo. Poza interpelacjami jakie złożyłem mam również inne pomysły na miasto, ale to nie ja nim rządzę. Czyżby panu prezydentowi brakło już pomysłów? Co do diety jestem za tym by jej nie było, ale co na to pana koledzy? Na zakończenie złoty spotterze jak coś piszesz to pisz całą prawdę i nie boj się następnym razem ujawnić.  Pozdrawiam

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial