9.5 C
Skarżysko-Kamienna

Kilka rad dla wszystkich, którzy szukają pracy w Skarżysku lub myślą o własnym biznesie.

Published:

Z szeregu opracowań jakie przygotowano w ciągu ostatnich kilku lat wynika, że jest kilka branż, które mają największą przyszłość zarówno w metropoliach jak i w mniejszych miejscowościach.

WORKERSphoto: JD Hancock

Usługi
Z badań przeprowadzonych w krajach Unii Europejskiej wynika, że do 2015 roku zatrudnienie w usługach wzrośnie średnio o 1/5. W Polsce nawet o 30%. Poszukiwani będą opiekunowie osób starszych i pielęgniarki. Rozwijać się będą domy spokojnej starości ale także salony piękności bo wzrasta zainteresowanie na usługi poprawiające urodę.

Rynek IT
Nadal poszukiwani będą programiści komputerowi znający języki C++ i Java. Niezłą przyszłość mogą mieć testerzy oprogramowania, graficy i twórcy stron internetowych. W tym wypadku wielu znajdzie pracę na odległość. Premiowani mogą być pracownicy z mniejszych miast ze względu konkurencyjne stawki, które mogą zaproponować nawet największym korporacjom.

Edukacja i szkolenia
Sytuacja na rynku pracy sprawia, że wszyscy musimy dokształcać się cały czas. To szansa dla firm szkoleniowych oraz indywidualnych trenerów. W tym wypadku perspektywa budżetowa Unii Europejskiej i szereg programów dofinansowujących projekty szkoleniowe może jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność tego sektora.

Eksperci są zgodni co do jednego. Bez względu na region zamieszkania oraz wielkość miasta szanse na sukces mają przede wszystkim niezrażający się porażkami pracowici wizjonerzy.

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img