11.2 C
Nowy Jork

„Razem bezpiecznie”- policyjny mini happening na dworcu kolejowym

Published:

Skarżyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ze Starachowic i pracownikami Straży Ochrony Kolei zorganizowali dla dzieci ze szkół podstawowych akcję pn. „Razem Bezpiecznie”. Na terenie Dworca PKP w Skarżysku- Kamiennej odbył się mini festyn dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu starachowickiego i skarżyskiego.

POLICJA Razem Bezpiecznie

Inicjatorem przedsięwzięcia byli policjanci tutejszej komendy wspólnie z policjantami ze Starachowic, pracownikami Straży Ochrony Kolei oraz Zakładem Linii Kolejowych i Przewozami Regionalnymi. Akcja rozpoczęła się o godzinie 8.30. Na peronie pierwszym stawiło się blisko 300 dzieci. Tam czekało na nich wiele atrakcji. Jedną z nich była przejażdżka szynobusem „Elfem” oraz pokaz tresury psów służbowych przez pracowników Straży Ochrony Kolei. Dzieci zwiedziły także Izbę Pamięci i tutejszą wystawę eksponatów kolejowych.

POLICJA Razem Bezpiecznie III

Całość przedsięwzięcia miała charakter profilaktyczny. Obecni na miejscu policjanci ze skarżyskiej drogówki przeprowadzali prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze, jak również wskazywali zasady prawidłowego przekraczania przejazdów kolejowych. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały porad funkcjonariuszy i chętnie zadawały pytania. Robiły sobie pamiątkowe zdjęcia na służbowym motocyklu jak również w radiowozie. Przy policyjnym namiocie mogły również odbyć krótki kurs udzielania pierwszej pomocy, który prowadzony był przez młodzież z III L.O w Skarżysku- Kamiennej.

POLICJA Razem Bezpiecznie II

Wczorajsza akcja nie była pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem. W ubiegłym roku na terenie tutejszego dworca odbyły się podobne działania profilaktyczne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa.

Opr. DSz
Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna
Więcej zdjęć: www.skarzysko-kamienna.swietokrzyska.policja.gov.pl

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img