Rozstrzygnięcia konkursów plastycznych

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej rozstrzygnięto konkurs plastyczny ogłoszony w ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112. W trakcie spotkań podejmowano tematykę cyberprzemocy, bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego czy bezpieczeństwa najmłodszych w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Z związku z trwającą kampanią MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” nawiązano do Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości.

Dzielnicowi skarżyskiej policji uczestniczyli dzisiaj w spotkaniach z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Wręczono nagrody w dwóch kategoriach wiekowych dla dzieci klas I-III oraz klas IV-VII szkoły podstawowej ufundowane przez Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. W konkursie wzięło udział 20 uczniów placówki. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką numeru alarmowego 112, propagowanie i promowanie numeru wśród społeczeństwa, skierowanie uwagi najmłodszych na rodzaj niesionej pomocy przez nr 112 oraz sposób zgłaszania zagrożeń i przebieg rozmowy z operatorem numeru alarmowego 112.

Dzisiejsze spotkania były okazją do przeprowadzenia pogadanek profilaktycznych. Najmłodszym przypomniano o bezpieczeństwie w trakcie zabaw na podwórku, na boisku czy podczas przejażdżki na rowerze. Dzieci klas starszych przestrzegano przez niewłaściwym użytkowaniem Internetu, przed hejtem czy ochroną własnej prywatności. Dzieci w związku z nadchodzącym Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości wskazały na zasadę asertywności w kontaktach z osobami, które chciałaby ich nakłonić do spróbowania używek.

Spotkania wpisują się w trwająca ogólnopolską kampanię MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

The following two tabs change content below.
Mariusz Bodo

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 14 i Maja lat 6. Obecnie Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023