Rozstrzygnięcia konkursów plastycznych

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej rozstrzygnięto konkurs plastyczny ogłoszony w ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112. W trakcie spotkań podejmowano tematykę cyberprzemocy, bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego czy bezpieczeństwa najmłodszych w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Z związku z trwającą kampanią MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” nawiązano do Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości.

Dzielnicowi skarżyskiej policji uczestniczyli dzisiaj w spotkaniach z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Wręczono nagrody w dwóch kategoriach wiekowych dla dzieci klas I-III oraz klas IV-VII szkoły podstawowej ufundowane przez Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. W konkursie wzięło udział 20 uczniów placówki. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką numeru alarmowego 112, propagowanie i promowanie numeru wśród społeczeństwa, skierowanie uwagi najmłodszych na rodzaj niesionej pomocy przez nr 112 oraz sposób zgłaszania zagrożeń i przebieg rozmowy z operatorem numeru alarmowego 112.

Dzisiejsze spotkania były okazją do przeprowadzenia pogadanek profilaktycznych. Najmłodszym przypomniano o bezpieczeństwie w trakcie zabaw na podwórku, na boisku czy podczas przejażdżki na rowerze. Dzieci klas starszych przestrzegano przez niewłaściwym użytkowaniem Internetu, przed hejtem czy ochroną własnej prywatności. Dzieci w związku z nadchodzącym Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości wskazały na zasadę asertywności w kontaktach z osobami, które chciałaby ich nakłonić do spróbowania używek.

Spotkania wpisują się w trwająca ogólnopolską kampanię MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial