Rusza kolejna edycja stypendiów naukowych, artystycznych i sportowych Fundacji “Daj Szansę”

Uzdolnieni uczniowie szkół powiatu skarżyskiego lub zamieszkali na terenie powiatu, a uczący się poza jego granicami, którzy posiadają trudną sytuację materialną, po raz kolejny mają szansę ubiegać się o stypendia przyznawane w drodze konkursu przez Fundację “Daj Szansę”.  Fundacja ogłosiła nabór, na rok szkolny 2017/2018, do trzech programów stypendialnych – naukowo-socjalnych “Żaczek”, artystycznych oraz  sportowych.

Kryteria i warunki przyznawania poszczególnych stypendiów określają regulaminy, które dostępne są na stronie internetowej www.daj-szanse.eu . Tam również dostępne są do pobrania wniosek oraz dokumenty niezbędne do załączenia do wniosku stypendialnego. Ostatecznego wyboru stypendystów dokonuje Komisja Stypendialna.

– “Pieniądze, które nasza Fundacja przeznacza na stypendia naukowe, artystyczne i sportowe pozyskiwane są przez działalność społeczną Zarządu Fundacji “Daj Szansę”  od osób prywatnych, od firm, z odpisu 1%, czy z Fundacji im. S. Batorego”  – mówi Joanna Wężyk prezes Fundacji “Daj Szansę”.

– “Stypendia, które przyznaje Fundacja są formą konkursu oraz szczególnego wyróżnienia. Fundacja rozpatrując wnioski kandydatów do stypendiów bardzo szczegółowo i wnikliwie analizuje osiągnięcia uczniów, ich sytuację materialną, aktywność i postawę społeczną.” – dodaje prezes fundacji.

Kandydaci do stypendiów składają wnioski osobiście, w siedzibie Fundacji “Daj Szansę” (ul. Konarskiego 20 pok. nr 3) w dniach od 18 września 2017 r. do 13 października 2017 r. wyłącznie w godzinach od 13.00 do 15.30.

Zapoznaj się z regulaminami stypendiów Fundacji „Daj Szansę”

  • Program stypendialny „Żaczek” 2017/2018 – http://daj-szanse.eu/?p=1836
  • Stypendia sportowe2017/2018 – http://daj-szanse.eu/?p=1859
  • Stypendia artystyczne 2017/2018 – http://daj-szanse.eu/?p=1851

 

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial