Rusza kolejna edycja stypendiów naukowych, artystycznych i sportowych Fundacji “Daj Szansę”

Uzdolnieni uczniowie szkół powiatu skarżyskiego lub zamieszkali na terenie powiatu, a uczący się poza jego granicami, którzy posiadają trudną sytuację materialną, po raz kolejny mają szansę ubiegać się o stypendia przyznawane w drodze konkursu przez Fundację “Daj Szansę”.  Fundacja ogłosiła nabór, na rok szkolny 2017/2018, do trzech programów stypendialnych – naukowo-socjalnych “Żaczek”, artystycznych oraz  sportowych.

Kryteria i warunki przyznawania poszczególnych stypendiów określają regulaminy, które dostępne są na stronie internetowej www.daj-szanse.eu . Tam również dostępne są do pobrania wniosek oraz dokumenty niezbędne do załączenia do wniosku stypendialnego. Ostatecznego wyboru stypendystów dokonuje Komisja Stypendialna.

– “Pieniądze, które nasza Fundacja przeznacza na stypendia naukowe, artystyczne i sportowe pozyskiwane są przez działalność społeczną Zarządu Fundacji “Daj Szansę”  od osób prywatnych, od firm, z odpisu 1%, czy z Fundacji im. S. Batorego”  – mówi Joanna Wężyk prezes Fundacji “Daj Szansę”.

– “Stypendia, które przyznaje Fundacja są formą konkursu oraz szczególnego wyróżnienia. Fundacja rozpatrując wnioski kandydatów do stypendiów bardzo szczegółowo i wnikliwie analizuje osiągnięcia uczniów, ich sytuację materialną, aktywność i postawę społeczną.” – dodaje prezes fundacji.

Kandydaci do stypendiów składają wnioski osobiście, w siedzibie Fundacji “Daj Szansę” (ul. Konarskiego 20 pok. nr 3) w dniach od 18 września 2017 r. do 13 października 2017 r. wyłącznie w godzinach od 13.00 do 15.30.

Zapoznaj się z regulaminami stypendiów Fundacji „Daj Szansę”

  • Program stypendialny „Żaczek” 2017/2018 – http://daj-szanse.eu/?p=1836
  • Stypendia sportowe2017/2018 – http://daj-szanse.eu/?p=1859
  • Stypendia artystyczne 2017/2018 – http://daj-szanse.eu/?p=1851

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial