Ruszył „Korowód Niepodległości”

Patriotyczne zabawy, wystawy, ciekawe quizy, prelekcje historyczne i mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych – tak wyglądało pierwsze spotkanie z cyklu „Korowód Niepodległości”.

Akcja wojewody Agaty Wojtyszek  to projekt skierowany do dzieci i młodzieży, który ma na celu kształtowanie miłości do ojczyzny. Dzisiejsze spotkanie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Główne założenia inicjatywy opierają się na patriotycznych spotkaniach w szkołach, ośrodkach kultury i bibliotekach oraz innych placówkach związanych z kulturą i edukacją, we wszystkich miastach powiatowych województwa świętokrzyskiego. Przygotowane przez specjalistów wyjątkowe prelekcje są okazją dla młodych ludzi do uzyskania praktycznej wiedzy, w jaki sposób przeszłe pokolenia Polaków pojmowały patriotyzm i jak wpływało to na ich życie codzienne. Pragniemy, aby zachęciło to młodych ludzi do stworzenia własnego wyobrażenia współczesnego patriotyzmu.

Spotkania z młodzieżą, oprócz ciekawych lekcji historii, składają się z równie interesujących zabaw oraz swoistego odkrywania historii poprzez mobilną, interaktywną wystawę. Dzisiaj wszyscy mieli okazję przyjrzeć się z bliska replikom broni, spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz przy fotościance, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Każdy z uczestników otrzymał również specjalnie przygotowane „Elementarze Młodego Patrioty”.

“Korowód” odwiedzi wszystkie miasta powiatowe województwa świętokrzyskiego. W “korowodzie” uczestniczą członkowie grup rekonstrukcyjnych, którzy opowiadają, jak wielką przygodą i pasją może być aktywność w tego typu organizacjach oraz zachęcają do zaangażowania się w ich działalność.

Przedsięwzięcie wojewody odbywa się w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial