Ruszył „Korowód Niepodległości”

Patriotyczne zabawy, wystawy, ciekawe quizy, prelekcje historyczne i mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych – tak wyglądało pierwsze spotkanie z cyklu „Korowód Niepodległości”.

Akcja wojewody Agaty Wojtyszek  to projekt skierowany do dzieci i młodzieży, który ma na celu kształtowanie miłości do ojczyzny. Dzisiejsze spotkanie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Główne założenia inicjatywy opierają się na patriotycznych spotkaniach w szkołach, ośrodkach kultury i bibliotekach oraz innych placówkach związanych z kulturą i edukacją, we wszystkich miastach powiatowych województwa świętokrzyskiego. Przygotowane przez specjalistów wyjątkowe prelekcje są okazją dla młodych ludzi do uzyskania praktycznej wiedzy, w jaki sposób przeszłe pokolenia Polaków pojmowały patriotyzm i jak wpływało to na ich życie codzienne. Pragniemy, aby zachęciło to młodych ludzi do stworzenia własnego wyobrażenia współczesnego patriotyzmu.

Spotkania z młodzieżą, oprócz ciekawych lekcji historii, składają się z równie interesujących zabaw oraz swoistego odkrywania historii poprzez mobilną, interaktywną wystawę. Dzisiaj wszyscy mieli okazję przyjrzeć się z bliska replikom broni, spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz przy fotościance, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Każdy z uczestników otrzymał również specjalnie przygotowane „Elementarze Młodego Patrioty”.

„Korowód” odwiedzi wszystkie miasta powiatowe województwa świętokrzyskiego. W „korowodzie” uczestniczą członkowie grup rekonstrukcyjnych, którzy opowiadają, jak wielką przygodą i pasją może być aktywność w tego typu organizacjach oraz zachęcają do zaangażowania się w ich działalność.

Przedsięwzięcie wojewody odbywa się w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial