Ścięty słup na Niepodległości

18 kwietnia br. we wczesnych godzinach porannych doszło do wypadku drogowego na ul. Niepodległości w Skarżysko-Kamienna. Na szczęście kierowca pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniu nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

Po przybyciu ratowników na miejsce wypadku okazało się, że samochód osobowy marki VW Bora zjechał z pasa drogi a następnie uderzył w betonowy słup energetyczny . Siła uderzenie była tak duża, że słup został złamany i leżał przewrócony na chodniku. O dużym szczęściu może mówić kierowca pojazdu, który nie odniósł poważniejszych obrażeń i po udzieleniu mu na miejscu zdarzenia pomocy medycznej przez zespół ratownictwa medycznego pozostał na miejscu wypadku.

Pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli napięcie od uszkodzonej sieci energetycznej, zabezpieczyli zerwane przewody i uszkodzony słup. Działania ratowników z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Skarżysko-Kamienna polegały na odłączeniu napięcia od baterii akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia grupy operacyjnej policji ratownicy z JRG na czas jej pracy oświetlili i zabezpieczali miejsce zdarzenia.

Działania ratownicze, w których brały udział dwa zastępy straży pożarnej łącznie    8 ratowników, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji wraz z grupą operacyjną trwały ponad 2 godziny. Szacunkowe straty na miejscu oceniono na 30 tys. zł.

kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: st. kpt. Jakub Miernik – JRG Skarżysko-Kamienna

żródło: http://skarzysko-kamienna.straz.kielce.pl

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial