Sezon ogórkowy, tematy zastępcze w mediach

Sezon urlopowy w mediach, często zwany ogórkowym, charakteryzuje się małym zainteresowaniem odbiorców i usilnym szukaniem tematów zastępczych przez wydawców medialnych. Uwagę rozleniwionych wypoczynkiem odbiorców staramy się przyciągnąć różnego rodzaju „sensacjami”, które tworzone są często z pominięciem rzetelności i standardów dziennikarskich. Często też w takich „newsach” starają się zaistnieć czy nawet zabłysnąć politycy, samorządowcy, którzy zazwyczaj cierpią na niedostatek własnych sukcesów lub robią to ze zwyczajnej próżności. W takiej roli całkiem niedawno wystąpił obecny Prezydent Skarżyska-Kamiennej.

W jednym z niedawnych wydań lokalnej „gazety” nasz Prezydent wcielił się w eksperta od analiz oświadczeń majątkowych, niezdolności od pracy i zwolnień lekarskich. I jak zwykle osoby które poddał swej analizie wybrał ze swojego znanego wszem klucza. Najwyraźniej też złość ogarnęła biednego człowieka, gdyż nie tylko mu się nie udało wyniszczyć ludzi z otoczenia Wojcieszka, ale wręcz przeciwnie Ci nadal funkcjonują w realu. Oceniając jego wypowiedź w owej „gazecie” jak również cały artykuł nie trudno odnieść wrażenia, że powraca do mediów zjawisko „kundlizmu” w pełnym wydaniu. Podkreślę do mediów, gdyż w podobnym duchu tą samą sprawę relacjonowała lokalna telewizja i jeden z portali społecznościowych.

Ale powróćmy do Pana Prezydenta. Cała ta historia przypomina czas z lat 1993 – 1994 i nagonkę medialną na polityków prawicy. Wtedy też wskutek ciągłych pomówień, rzucania podejrzeń, szkalujących oszczerstw, zrodziło się w odwecie powiedzenie, że nieważne jak piszą, ważne, że nazwisko jest nie przekręcone. Sam Pan Prezydent tak ochoczo ujawniając cudze oświadczenie majątkowe, które notabene jest podawane do publicznej wiadomości w sposób jasny i zrozumiały, sam przez wrodzoną skromność nie pochwalił się własnymi dochodami. Otóż Pan Prezydent za swoją ciężką i wyczerpującą pracę zainkasował w 2015 roku dochód w kwocie 144 107, 62 zł. O jego stanie posiadania z oświadczenia trudno cokolwiek wywnioskować gdyż nie udało mu się ustalić w jakiej części jest współwłaścicielem samochodu czy domu, a w jakiej są jego rodzice. Trzeba jednak przyznać, że nasz Prezydent żyje bardzo skromnie. Z zainkasowanych na czysto ok. 90 tyś zł, udało mu się odłożyć aż 60 tyś zł. Nas ciekawi, czy rzeczywiście nasz Prezydent żyje w poczuciu, że jego wynagrodzenie jest godną rekompensatą za jego ciężką pracę. Tym bardziej, że sam był inicjatorem obniżenia wynagrodzenia swojego poprzednika uzasadniając złymi efektami jego pracy. Pewnie też dowiemy się o efektach bardzo ważnego spotkania biznesowego z 28 lipca, które ma zaowocować uruchomieniem kilkuset miejsc pracy. Szczerze życzymy sukcesów w tym zakresie, gdyż jak podaje ostatni „Obserwator Świętokrzyski”, Skarżysko-Kamienna i Powiat Skarżyski nadal jest w czubie pod względem bezrobocia tj. 22,9 % przy średniej w regionie 12,2 %, a najniższym w buskim 6,7 %. Do sprawy będzie zapewne wracać gdyż zbliża się półmetek władzy samorządowej, a tym samym czas pewnych podsumowań i rozliczeń obietnic wyborczych.

Redakcja

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial