Skarżyscy policjanci mają nowych szefów

Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej powitali dzisiaj swoich nowych szefów. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka obowiązki komendanta tutejszej jednostki będzie teraz pełnił insp. Tomasz Śliwiński, natomiast obowiązki zastępcy komendanta mł. insp. Jarosław Jasieńczuk.

Insp. Tomasz Śliwiński to doświadczony funkcjonariusz, który w resorcie pracuje od 1991 roku. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od 1999 roku pełnił funkcję Naczelnika Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej II Komisariatu Policji w Kielcach. Dwa lata później został Komendantem Komisariatu Policji w Strawczynie. W 2003 roku został powołany na Zastępcę Komendanta IV Komisariatu Policji w Kielcach, a następnie w roku 2004 został Komendantem III Komisariatu Policji w Kielcach. Od października 2006 roku pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji we Włoszczowie, natomiast przez ostatnie osiem lat kierował komendą w Staszowie.

Z dniem 6 października 2016 roku insp. Tomasz Śliwiński został powołany do pełnienia obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku- Kamiennej. Jego zastępcą został mł. insp. Jarosław Jasieńczuk, który przez ostatnie lata kierował wydziałem do walki z korupcją w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Podczas dzisiejszego spotkania pożegnano dotychczasowego szefa skarżyskich stróżów prawa mł. insp. Dariusza Dębowskiego, który dalszą służbę pełnił będzie na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Końskich.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial