26.7 C
Nowy Jork

Skarżyscy policjanci zabezpieczyli 100 gramów marihuany

Published:

Skarżyscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie tych substancji innym osobom. Funkcjonariusze zabezpieczyli przeszło 100 gramów marihuany oraz urządzenia służące do porcjowania narkotyków. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 10 lat więzienia.

Narkotyki w skarpecie

W miniony poniedziałek na ulicy Ekonomii w Skarżysku- Kamiennej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi. Mundurowi podczas prowadzonej interwencji wyczuli w kontrolowanym aucie charakterystyczną woń marihuany. Kierowca tego samochodu zachowywał się nerwowo. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że może posiadać przy sobie narkotyki, przeszukali jego odzież. Jak się okazało, w skarpecie kierowcy znaleźli schowany woreczek foliowy z porcją marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Marihuana w mieszkaniu

Do tej sprawy natychmiast włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego skarżyskiej jednostki. Funkcjonariusze szybko ustalili mężczyznę, który według ich podejrzeń, mógł udzielić narkotyków zatrzymanemu kierowcy. To 27-latek ze Skarżyska- Kamiennej. Jeszcze tego samego dnia policjanci zapukali do jego drzwi. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, znaleźli dużą torebkę foliową z marihuaną oraz kilkanaście mniejszych woreczków z zawartością suszu roślinnego. Ponadto policjanci ujawnili kilkadziesiąt pustych dilerek, wagę elektroniczną oraz metalowy młynek do rozdrabniania suszu. Łącznie zabezpieczonych zostało przeszło 100 gramów marihuany.

27-letni posiadacz nielegalnych substancji trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Dzisiaj usłyszał kolejne zarzuty. Odpowie m. in. za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz udzielanie narkotyków. Konsekwencją jego czynu może być kara nawet 10 lat więzienia.

Opr. DSz

źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img