9.5 C
Skarżysko-Kamienna

Skarżyscy policjanci zatrzymali oszusta

Published:

Skarżyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 34-letniego mieszkańca Skarżyska- Kamiennej podejrzanego o oszustwa internetowe. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy i teleinformatyczny, którym prawdopodobnie posłużył się sprawca. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 8 lat więzienia.

W sierpniu ubiegłego roku dwóch mieszkańców Skarżyska- Kamiennej padło ofiarą oszusta, który podszywając się pod inne osoby, oferował do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych telefony i urządzenia i elektroniczne. Po wpłaceniu przez pokrzywdzonych pieniędzy za zakupiony towar, kontakt ze sprzedającym urywał się. Podobna sytuacja miała miejsce dwa miesiące później, kiedy w ten sam sposób został oszukany inny mieszkaniec Skarżyska.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą skarżyskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi cyberprzestępczość z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Dzięki ich drobiazgowej pracy, ustalone zostały dane sprawcy. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy wczoraj rano. Został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli sprzęt komputerowy w postaci tabletów, laptopów, dysków oraz kilka telefonów, którymi prawdopodobnie posługiwał się sprawca. 34-latek usłyszał już zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że sprawca ma na swoim koncie więcej takich czynów. Za tego rodzaju przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozić może nawet 8 lat więzienia.

źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img