Skarżyska Policja apeluje: Zwracajmy uwagę na bezdomnych!

Krótszy dzień, niskie temperatury oraz mroźny wiatr oznacza, że powinniśmy zacząć zwracać szczególną uwagę na osoby przebywające w nieogrzewanych miejscach lub innych sytuacjach, zagrażających ich zdrowiu i życiu. Z policyjnych statystyk wynika, że co roku w całej Polsce w wyniku nadmiernego wychłodzenia umiera kilkadziesiąt osób.

Trudniejsze warunki atmosferyczne, jakie czekają nas w najbliższych tygodniach mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku czy też samotnych. To właśnie ci mieszkańcy naszego regionu mogą być najbardziej narażeni na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć.
Oprócz wychłodzenia organizmu, odmrożeń, zdarzają się niestety także zamarznięcia. Właśnie w tym trudnym okresie policja podejmuje wzmożone działania prewencyjne zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tym tragicznym zdarzeniom. Policjanci będą informować ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami i narażone być na wychłodzenie organizmu. W trakcie codziennych służb będą patrolować miejsca, w których często przebywają bezdomni, np. dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe.
Pamiętamy o tym, aby informować policję, straż miejską czy inne instytucje niosące pomoc o każdym ujawnionym przypadku osoby potrzebującej pomocy. Takie przypadki, jak przebywanie, nocowanie osób w pomieszczeniach nieogrzewanych, w śmietnikach, kanałach i innych podobnych miejscach należy jak najszybciej zgłaszać. Każda minuta może być na wagę złota.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego województwa. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie.
Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego nr tel.: 112 lub 997.

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial