Skarżyska Policja czyta dzieciom

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” policjantka skarżyskiej Policji spotkała się z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 10 im. Kubusia Puchatka w Skarżysku-Kamiennej. Dzisiejsze spotkanie było kolejną okazją do rozmowy z najmłodszymi na temat zawodu policjanta.

Podkom. Anna Sławińska ze skarżyskiej komendy odwiedziła dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10 im. Kubusia Puchatka w Skarżysku-Kamiennej. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” najmłodsi wysłuchali opowiadania „Policyjny motocykl Franka”. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca mundurowych oraz chętnie i trafnie odpowiadały na zadawane pytania w formie zgadywanek.

Obecność także innych służb mundurowych, straży pożarnej oraz przedstawiciela przewoźnika kolejowego były okazją do przypomnienia telefonów alarmowych oraz wskazanie na bezpieczeństwo najmłodszym podczas letnich gier i zabaw.

Spotkanie w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka nie było jedynym spotkaniem w tym dniu. W tym samym czasie st. sierż. Edyta Wiatr oraz mł. asp. Damian Szwagierek udali się do Przedszkola nr 7, gdzie opowiadali dzieciom jak bezpiecznie spędzić wakacje. Najmłodsi z uwagą słuchali porad policjantów i chętnie włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania policjantka przeczytała dzieciom piękną i pouczającą bajkę.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial