Skarżyska Policja czyta dzieciom

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” policjantka skarżyskiej Policji spotkała się z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 10 im. Kubusia Puchatka w Skarżysku-Kamiennej. Dzisiejsze spotkanie było kolejną okazją do rozmowy z najmłodszymi na temat zawodu policjanta.

Podkom. Anna Sławińska ze skarżyskiej komendy odwiedziła dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10 im. Kubusia Puchatka w Skarżysku-Kamiennej. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” najmłodsi wysłuchali opowiadania „Policyjny motocykl Franka”. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca mundurowych oraz chętnie i trafnie odpowiadały na zadawane pytania w formie zgadywanek.

Obecność także innych służb mundurowych, straży pożarnej oraz przedstawiciela przewoźnika kolejowego były okazją do przypomnienia telefonów alarmowych oraz wskazanie na bezpieczeństwo najmłodszym podczas letnich gier i zabaw.

Spotkanie w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka nie było jedynym spotkaniem w tym dniu. W tym samym czasie st. sierż. Edyta Wiatr oraz mł. asp. Damian Szwagierek udali się do Przedszkola nr 7, gdzie opowiadali dzieciom jak bezpiecznie spędzić wakacje. Najmłodsi z uwagą słuchali porad policjantów i chętnie włączali się w dyskusję. Na zakończenie spotkania policjantka przeczytała dzieciom piękną i pouczającą bajkę.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

The following two tabs change content below.
Mariusz Bodo

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023
Mariusz Bodo

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)