Skarżysko Kościelne będzie pomagać mieszkańcom w ramach programu „Czyste Powietrze”

09.02.2021 r Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik wraz ze Skarbnik Gminy Magdaleną Węgłowską podpisali porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach reprezentowanym przez Ryszarda Gliwińskiego Prezesa Zarządu o wspólnej realizacji programu priorytetowego „Czyste powietrze” w Gminie Skarżysko Kościelne. W podpisaniu umowy udział wzięła pani Małgorzata Ołub, która będzie pomocna dla mieszkańców Gminy Skarżysko Kościelne przy składaniu wniosków do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

„Czyste Powietrze” jest programem mającym na celu poprawę jakości powietrza, którym oddychamy. Poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych przyczyniamy się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania oraz beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.

Mieszkańcy Gminy Skarżysko Kościelne, którzy zdecydują się na wymianę starych pieców (tzw. „kopciuchów”) i kotłów mogą liczyć na pomoc w przygotowaniu i składaniu wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze”. Poprzez te działania powietrze, którym na co dzień oddychamy będzie zdrowsze, z kominów nie będzie unosił się nieprzyjemny, czarny dym a ekologiczne metody ogrzewania domu będą efektywniejsze i oszczędne.

W związku z podpisaniem porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach od 3 marca 2021r. mieszkańcy Gminy Skarżysko Kościelne mogą składać wnioski oraz korzystać z pomocy przy ich wypełnianiu w siedzibie Urzędu Gminy Skarżysko Kościelne.

W dniu 21.10.2020r. rozpoczął się nabór wniosków do drugiej części Programu „Czyste Powietrze” 2.0, która przygotowana została dla osób o niższych dochodach. Wysokość dofinansowania może sięgać wsparcia nawet do kwoty 37 tys. zł. Miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie może przekraczać:

  • 1400 zł w gospodarstwie wieloosobowym
  • 1960 zł w gospodarstwie jednoosobowym

Nadal można składać wnioski o podstawowy poziom dofinansowania – osoby, których roczny dochód nie przekracza 100 000 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz wniosków o dofinansowanie na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial