Skradzione rowery wrócą do właściciela

25 rowerów dla niepełnosprawnych wróci do właściciela. Trójkołowce warte przeszło 16 000 złotych odzyskali skarżyscy policjanci. W związku ze sprawą kradzieży zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców powiatu szydłowieckiego oraz jeden z powiatu skarżyskiego. 22-latek i 41-latek usłyszeli zarzuty paserstwa. Grozi im do 5 lat za kratkami.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej przyjęli zawiadomienie o kradzieży rowerów rehabilitacyjnych. Rowery zniknęły z terenu jednej z lokalnych firm, gdzie były składowane. Wartość jednego pojazdu oszacowana została na kwotę 650 złotych. Zgłaszający wskazał, że utracone rowery mogą być oferowane do sprzedaży na popularnym portalu społecznościowym. Trop zaprowadził śledczych do 22-latka z powiatu szydłowieckiego. W niedzielę w miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli 21 utraconych trójkołowców. 22-latek trafił za kratki. W poniedziałek policjanci zatrzymali wielokrotnie karanego 41 –latka, krajana 22 –latka. Na terenie jego posesji znaleźli 4 kolejne rowery i ujawnili około grama prawdopodobnie amfetaminy. Mieszkaniec powiatu szydłowieckiego po raz kolejny zajął miejsce w celi policyjnego aresztu. We wtorek los obu zatrzymanych podzielił 36-letni mieszkaniec gminy Skarżysko-Kościelne. Policjanci znaleźli u niego ramy rowerowe pochodzące z tego samego placu, co skradzione rowery.

Póki co dwaj pierwsi z zatrzymanych usłyszeli zarzuty paserstwa. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Obu grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci ustalać będą w jaki sposób podejrzani weszli w posiadanie „trefnych” pojazdów i kto stoi za ich kradzieżą.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamienne

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial