Sobota pod żaglami w Rejowie

W sobotę na zalewie w Rejowie miała miejsce niecodzienna sytuacja. 35 podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Tęcza miało niepowtarzalną okazję odbycia pierwszego w życiu rejsu. Co prawda „omega” do nie Dar Młodzieży, a Rejów to nie Pacyfik, ale frajda z takiego żeglowania dla osób niepełnosprawnych była przeogromna. Stało się tak dzięki kilku zapaleńcom.

Od kilku lat kierownik WTZ Dariusz Stachura nosił się z zamiarem organizacji zajęć z żeglowania dla zawodników Olimpiad Specjalnych. Wreszcie znaleźli się sprzymierzeńcy, którzy wsparli ten projekt. Między innymi Henryk Miszczyk – Sekretarz Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Prezes Stowarzyszenia „Sterna” Arkadiusz Rurarz, które to stowarzyszenie udostępnia łódki oraz sternicy Marcin Połczyński i Mateusz Bolechowski znany nam z tekstów w Echu Dnia. Po drugiej stronie zbiornika na boisku treningowym Granatu, mniejsza grupa podopiecznych z WTZ miała okazję uczestniczyć też w zajęciach z golfa. Jak się okazuje nie wiele potrzeba by sprawić wiele radości i zorganizować w atrakcyjny sposób wolny czas osobom niepełnosprawnym. Wystarczy dobry pomysł, chętni do pracy i sprzyjająca pogoda. Może kolejne grupy pójdą za tym przykładem i Skarżysko-Kamienna stanie się prężnym ośrodkiem żeglarstwa.

The following two tabs change content below.

Grzegorz Małkus

Grzegorz Małkus, Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studia podyplomowe: Zarządzanie Nowoczesną Szkołą - Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Organizacja Pomocy Specjalnej - UJ, Sport Osób Niepełnosprawnych - AWF w Warszawie, Jakość Stanowienia Prawa - Uniwersytet Warszawski.

Ostatnie wpisy Grzegorz Małkus (zobacz wszystkie)

Możesz również polubić…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial