Spacer szlakiem symboli herbowych

Muzeum im „Orła Białego” w Skarżysku- Kamiennej zaprasza na Grę miejską „W 50- tą rocznicę ustanowienia herbu miasta Skarżyska- Kamienna.

Zasady gry:

Otwieramy dla Was miejsca, gdzie możecie poznać źródła historii i tradycji naszego miasta symbolizowane w figurach herbowych. Po pobraniu karty do gry miejskiej(spaceru)  zwanej dalej „Herb Kartą SK” udajemy się w jedno z wymienionych niżej miejsc, gdzie możemy poznać jednego z symboli herbowych. Na uczestnika czekają 3 STACJE GRY:

1.         Muzeum im. „Orła Białego”, ul. Słoneczna 9 (Park przy  wielkim piecu)

2.         Dworzec PKP w Skarżysku –Kamiennej, Aleja Niepodległości 90

3.         Hala dawnej Państwowej Fabryki Amunicji MCMXXV (obecnie MESKO), przy ul. Ignacego Mościckiego ( Elektrociepłownia)

W Muzeum im. „Orła Białego” oraz na Dworcu PKP chętni mogą pobrać jedną „Herb Kartę SK”. W każdym z odwiedzanych miejsc uczestnicy gry wbijają pieczątkę na swojej karcie ( oprócz Hali PFA przy ul. Mościckiego. Tam trzeba odnaleźć tabliczkę, przeczytać instrukcję i zastosować się do niej). Po skompletowaniu trzech pieczęci, uczestnik gry otrzymuje atrakcyjny zestaw upominkowy od Organizatora (do odebrania w Muzeum im. Orła Białego” w Skarżysku- Kamiennej)

Gra odbywa się w ramach wydarzenia „Stąd nasz znak. 50 lat herbu miasta” organizowanego przez Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku- Kamiennej w dniu 4 sierpnia 2018 roku ( SOBOTA) w g. 10- 16. Po odbiór nagród z podbitymi kartami gry można się zgłaszać do Muzeum do 10 sierpnia.

The following two tabs change content below.
Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Może Ci się również spodoba