Spacer szlakiem symboli herbowych

Muzeum im „Orła Białego” w Skarżysku- Kamiennej zaprasza na Grę miejską „W 50- tą rocznicę ustanowienia herbu miasta Skarżyska- Kamienna.

Zasady gry:

Otwieramy dla Was miejsca, gdzie możecie poznać źródła historii i tradycji naszego miasta symbolizowane w figurach herbowych. Po pobraniu karty do gry miejskiej(spaceru)  zwanej dalej „Herb Kartą SK” udajemy się w jedno z wymienionych niżej miejsc, gdzie możemy poznać jednego z symboli herbowych. Na uczestnika czekają 3 STACJE GRY:

1.         Muzeum im. „Orła Białego”, ul. Słoneczna 9 (Park przy  wielkim piecu)

2.         Dworzec PKP w Skarżysku –Kamiennej, Aleja Niepodległości 90

3.         Hala dawnej Państwowej Fabryki Amunicji MCMXXV (obecnie MESKO), przy ul. Ignacego Mościckiego ( Elektrociepłownia)

W Muzeum im. „Orła Białego” oraz na Dworcu PKP chętni mogą pobrać jedną „Herb Kartę SK”. W każdym z odwiedzanych miejsc uczestnicy gry wbijają pieczątkę na swojej karcie ( oprócz Hali PFA przy ul. Mościckiego. Tam trzeba odnaleźć tabliczkę, przeczytać instrukcję i zastosować się do niej). Po skompletowaniu trzech pieczęci, uczestnik gry otrzymuje atrakcyjny zestaw upominkowy od Organizatora (do odebrania w Muzeum im. Orła Białego” w Skarżysku- Kamiennej)

Gra odbywa się w ramach wydarzenia „Stąd nasz znak. 50 lat herbu miasta” organizowanego przez Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku- Kamiennej w dniu 4 sierpnia 2018 roku ( SOBOTA) w g. 10- 16. Po odbiór nagród z podbitymi kartami gry można się zgłaszać do Muzeum do 10 sierpnia.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial