Spełnią się marzenie Agnieszki świat i jej córki Agaty

O tym, ile w nas jest dobroci, przekonały się mieszkanki Gilowa Agnieszka Świat i jej córka Agata. Spełnia się ich marzenie i wkrótce z będącego w złym stanie technicznym domu z 1918 roku (o czym świadczy napis na powale) przeprowadzą się do nowego, budowanego w ekspresowym tempie domu.

Pani Agnieszka ma 47 lat, od urodzenia niepełnosprawna, ma poważnie uszkodzony słuch. Jednak druga grupa inwalidzka nie upoważnia jej do otrzymywania renty. Mało tego, samotnie wychowuje 12 letnią córkę Agatę. Ich miesięczny dochód z pomocy społecznej to około 1300 zł. Do tego dochodzą sporadycznie pieniądze z dorywczych prac pani Agnieszki.

Warunki z 102. letnim domu są nie do pozazdroszczenia. Pani Agnieszka i jej córka marzyły o poprawie warunków życia.

Stało się. Mnóstwo osób zaangażowało się w pomoc dla tej rodziny. Dzięki zaangażowaniu wójta gminy Mariusza Walachni firma „Wod-Kan” Zdzislawa Rejmana wykonała przyłącza wodno-kanalizacyjne. Odpływy wyprowadziła oraz wykonała wylewki firma „Marud: Marka Ruszkowskiego, za beton 1500,00 zł zapłacił anonimowy darczyńca.

Łańcuch dobrych serce jest duży. Sąsiadka Justyna Janduła zorganizowała internetową zbiórkę na remont budynku. Akcję skutecznie rozpropagował redaktor Mateusz Bolechowski z „Echa Dnia”. Przedsiębiorca z Suchedniowa Tomasz Ocetek zadeklarował wykonanie domku o pow. 35 m2 za jedyne 30.000 zł (realny koszt to 70.000 zł). Choć dom będzie nieduży, ale nowoczesny i energooszczędny, dobrze ocieplony. Firma „Heat Decor” przekaże i zainstaluje w budynku nowoczesny i oszczędny system ogrzewania elektrycznego. Będą to maty grzewcze na podczerwień, montowane pod podłogą. Spółka „Śnieżka” podaruje potrzebne farby i lakiery, „Radex” drzwi wewnętrzne, a „Rockwool” wełnę mineralną do ocieplenia domu.

Pomaga też Fundacja Muszkieterów, skupiająca właścicieli sklepów „Bricomarché” oraz „Intermarché”. Tomasz Żelaskiewicz pomaga w zdobyciu jak najtaniej okien do domu, na które pieniądze zbierają posłanka Marzena Okła – Drewnowicz i wicestarosta Anna Leżańska oraz działacza Platformy Obywatelskiej.

Za pośrednictwem strony internetowej http://www.pomagam.pl/100letnidom można wpłacić dowolny datek na szczytny cel.

Tekst i foto z: http://www.blizyn.pl

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial