Spotkania profilaktyczne w szkołach wraz z nadejściem wiosny

W ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” policjanci skarżyskiej jednostki spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchedniowie. Tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci w trakcie zabaw na podwórku i w szkole wraz z nadejściem wiosny. Kulminacyjną częścią zorganizowanych prelekcji było wręczenie nagród w związku z ogłoszonym konkursem plastycznym w ramach Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112.

Dzisiaj skarżyscy policjanci odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchedniowie, gdzie przeprowadzono prelekcje na temat bezpieczeństwa dzieci w trakcie zabaw na podwórku i w szkole. Czas wiosny, chęć przebywania na świeżym powietrzu, to okres kiedy dzieci będą więcej czasu spędzać poza domem spotykając się na placach zabaw czy obiektach sportowych. Policjanci przypominali najmłodszym, aby nie zapominali o własnym bezpieczeństwie.

Kulminacyjną częścią spotkań było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego w ramach obchodzonego w lutym Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej oraz Urząd Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Spotkania wpisują się w trwająca ogólnopolską kampanię MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial