Sprzęt za 50.000 zł trafił do OSP Mroczków i Nowy Odrowążek

W dniu 8 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Odrowążku nastąpiło oficjalne przekazanie wyposażenia i sprzętu ratownictwa dla OSP w Nowym Odrowążku i w Mroczkowie. Jego wartość to 49.918,07 zł, z czego 49.418,07 zł to środki z Funduszu Sprawiedliwości, a 500,00 zł to wkład własny gminy.

W uroczystości udział wzięli: poseł Mariusz Gosek, wójt gminy Mariusz Walachnia, sekretarz gminy Michał Jęrdys, strażacy z Mroczkowa i Nowego Odrowążka, a uroczystość poprowadził komendant gminny OSP Zdzisław Kuźdub.

Na początek komendant Zdzisław Kuźdub pokrótce przybliżył historię obu jednostek. Przybyłych na uroczystość oficjalnie powitał wójt gminy Mariusz Walachnia, który podziękował wszystkich, którzy przyczynili się do sfinalizowania zakupu: posłowi Mariuszowi Goskowi, sekretarzowi gminy Mchałowi Jędrysowi za przygotowanie wniosku wspólnie z druhami obu jednostek oraz komendantowi gminnemu, który zajął się zakupem sprzętu. Wójt dodał, że obecnie największym problemem jednostki w Nowym Odrowążku jest samochód gaśniczy, który ma 43 lata i jest jednym z najstarszych w województwie używanym przez OSP.

Zabierając głos poseł Mariusz Gosek powiedział: –Wielki to dzień także dla mnie. Fundusz Sprawiedliwości jest przeznaczony na pomoc dla poszkodowanych, którym musicie pomów. Ale aby pomóc, musicie mieć czym pomagać. W 2021 roku Fundusz Sprawiedliwości też będzie funkcjonował i zrobimy wszystko, aby trafił tu nowy samochód albo w drodze montażu finansowego, albo bezpośrednio z Funduszu Sprawiedliwości, Największe dzieło przed nami.

Za przekazany sprzęt i pomoc w tym zakresie podziękowali naczelnik OSP Nowy Odrowążek Krzysztof Krzepkowski i wiceprezes OSP Mroczków Ryszard Adamczyk.

Wracając do słów posła – aż chciałoby się za rok o tej samej porze napisać: Dzieło się dokonało! A druhowie z Nowego Odrowążka będą mieć nowy wóz bojowy.

źródło: http://www.blizyn.pl

The following two tabs change content below.

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial