26.7 C
Nowy Jork

SUKCES AKCJI SKARŻYSKIEGO HUFCA PRACY

Published:

20 marca delegacja młodzieży ze skarżyskiego Ochotniczego Hufca Pracy wraz  z komendantem Marzeną Zajączkowską oraz wychowawcą Justyną Warwas przekazała schronisku dla zwierząt w Suchedniowie zebrane dary.Przewodnikiem młodzieży po schronisku była pani Monika Szulik, która zapoznała młodzież z działalnością placówki oraz opowiedziała historie niektórych jej mieszkańców.Uczestników Hufca Pracy powitał jednocześnie rozszczekany chór około stu większych i mniejszych psiaków. Większość z nich próbowała zwrócić na siebie uwagę,     a w ich oczach widać było tęsknotę i prośbę o przygarnięcie. Dzięki inicjatywie skarżyskiego Hufca Pracy jeden z piesków znalazł nowy dom. Organizatorom akcji udało się znaleźć chętnych do „psiej adopcji”. Państwo Bernadeta Siudzik i Patryk Czerwiński zdecydowali się zabrać do swojego domu półroczną suczkę. Już pierwszy „zapoznawczy” spacer pokazał,  że zarówno nowi opiekunowie, jak i piesek, przypadli sobie do gustu.

Trwająca od początku miesiąca akcja młodzieży ze skarżyskiego Hufca pod hasłem Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy zakończyła się wielkim sukcesem. Łącznie zebrano około 200 kg karmy, 3 paczki „psich” ciasteczek oraz wiele kocy, ręczników, pościeli i zabawek, które zapewnią bezpańskim zwierzakom lepszy byt.

Pomysłodawcami akcji byli uczestnicy z Klubu Aktywnych skarżyskiego Hufca Pracy. Wraz z wychowawcą Justyną Warwas przygotowali projekt plakatu i rozreklamowali akcję w swojej szkole, czyli w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych im. „Oseta” Wasilewskiego i w środowisku lokalnym. Plakaty zawisły w kilku miejscach Skarżyska. Pomocą w rozpropagowaniu akcji był patronat medialny dwóch lokalnych portali informacyjnych – TSK 24 i „Dzień Dobry Skarżysko”.

W akcję włączyli się również absolwenci skarżyskiego Hufca Pracy. Szczególną rolę w zbiórce darów na rzecz schroniska dla zwierząt w Suchedniowie odegrał syn absolwentki Angeliki Majchrowskiej – 6-letni Bartuś. Nie tylko przyniósł wraz z mamą wielką pakę karmy, ale również o akcji skarżyskiego Hufca opowiedział w swoim przedszkolu. Za sprawą Bartka i jego mamy pani Halina Kraska – dyrektor Przedszkola nr 6, postanowiła, że jej placówka włączy się do akcji. Przedszkolaki zebrały łącznie kilkanaście kilogramów karmy.

Dużym wsparciem dla schroniska była również darowizna z Hotelu „KOMES” w Skarżysku-Kamiennej, którego kierownictwo przekazało 30 kocy, kilka kołder i poduszek.

Nie zawiedli również mieszkańcy Skarżyska, którzy do Hufca Pracy przynosili liczne darowizny – koce, ręczniki, zabawki, karmę, lekarstwa, a nawet psie przysmaki.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAJĄ ORGANIZATORZY AKCJI WIELKA ORKIESTRA KUDŁATEJ POMOCY, CZYLI UCZESTNICY I KADRA HUFCA PRACY W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ. 

Fot. 1 Wychowawca OHP Justyna Warwas prezentuje zebrane w Hufcu dary.

Fot. 2 Przekazanie zebranych darów schronisku.

Fot. 3 Pani Bernadeta i pan Patryk z przygarniętym pieskiem.

Fot. 4 Beneficjenci akcji z grupą delegacji z OHP.

 

Mariusz Bodo
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Related articles

Recent articles

spot_img