SUKCES AKCJI SKARŻYSKIEGO HUFCA PRACY

20 marca delegacja młodzieży ze skarżyskiego Ochotniczego Hufca Pracy wraz  z komendantem Marzeną Zajączkowską oraz wychowawcą Justyną Warwas przekazała schronisku dla zwierząt w Suchedniowie zebrane dary.Przewodnikiem młodzieży po schronisku była pani Monika Szulik, która zapoznała młodzież z działalnością placówki oraz opowiedziała historie niektórych jej mieszkańców.Uczestników Hufca Pracy powitał jednocześnie rozszczekany chór około stu większych i mniejszych psiaków. Większość z nich próbowała zwrócić na siebie uwagę,     a w ich oczach widać było tęsknotę i prośbę o przygarnięcie. Dzięki inicjatywie skarżyskiego Hufca Pracy jeden z piesków znalazł nowy dom. Organizatorom akcji udało się znaleźć chętnych do „psiej adopcji”. Państwo Bernadeta Siudzik i Patryk Czerwiński zdecydowali się zabrać do swojego domu półroczną suczkę. Już pierwszy „zapoznawczy” spacer pokazał,  że zarówno nowi opiekunowie, jak i piesek, przypadli sobie do gustu.

Trwająca od początku miesiąca akcja młodzieży ze skarżyskiego Hufca pod hasłem Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy zakończyła się wielkim sukcesem. Łącznie zebrano około 200 kg karmy, 3 paczki „psich” ciasteczek oraz wiele kocy, ręczników, pościeli i zabawek, które zapewnią bezpańskim zwierzakom lepszy byt.

Pomysłodawcami akcji byli uczestnicy z Klubu Aktywnych skarżyskiego Hufca Pracy. Wraz z wychowawcą Justyną Warwas przygotowali projekt plakatu i rozreklamowali akcję w swojej szkole, czyli w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych im. „Oseta” Wasilewskiego i w środowisku lokalnym. Plakaty zawisły w kilku miejscach Skarżyska. Pomocą w rozpropagowaniu akcji był patronat medialny dwóch lokalnych portali informacyjnych – TSK 24 i „Dzień Dobry Skarżysko”.

W akcję włączyli się również absolwenci skarżyskiego Hufca Pracy. Szczególną rolę w zbiórce darów na rzecz schroniska dla zwierząt w Suchedniowie odegrał syn absolwentki Angeliki Majchrowskiej – 6-letni Bartuś. Nie tylko przyniósł wraz z mamą wielką pakę karmy, ale również o akcji skarżyskiego Hufca opowiedział w swoim przedszkolu. Za sprawą Bartka i jego mamy pani Halina Kraska – dyrektor Przedszkola nr 6, postanowiła, że jej placówka włączy się do akcji. Przedszkolaki zebrały łącznie kilkanaście kilogramów karmy.

Dużym wsparciem dla schroniska była również darowizna z Hotelu „KOMES” w Skarżysku-Kamiennej, którego kierownictwo przekazało 30 kocy, kilka kołder i poduszek.

Nie zawiedli również mieszkańcy Skarżyska, którzy do Hufca Pracy przynosili liczne darowizny – koce, ręczniki, zabawki, karmę, lekarstwa, a nawet psie przysmaki.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAJĄ ORGANIZATORZY AKCJI WIELKA ORKIESTRA KUDŁATEJ POMOCY, CZYLI UCZESTNICY I KADRA HUFCA PRACY W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ. 

Fot. 1 Wychowawca OHP Justyna Warwas prezentuje zebrane w Hufcu dary.

Fot. 2 Przekazanie zebranych darów schronisku.

Fot. 3 Pani Bernadeta i pan Patryk z przygarniętym pieskiem.

Fot. 4 Beneficjenci akcji z grupą delegacji z OHP.

 

The following two tabs change content below.

Mariusz Bodo

Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Ostatnie wpisy Mariusz Bodo (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial