11.2 C
Nowy Jork

Świata Toruńskiego Piernika w Muzeum im. Orła Białego

Published:

Od 22 lipca można będzie zwiedzać w Muzeum im. Orła Białego  wystawę „Świat toruńskiego piernika” połączoną z zajęciami warsztatowymi czyli wypiekiem pierników.

„Świat toruńskiego piernika” to niecodzienna interaktywna wystawa przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Ekspozycja prezentowana w niezwykłej scenerii, która pozwala odbyć niecodzienną podróż w przeszłość nasączoną egzotycznymi aromatami. We wnętrzu stylizowanej kogi – inspirowanej żaglowcami handlowymi – zaprezentowana jest rekonstrukcja średniowiecznego piernikarskiego kramu oraz sklepiku z przełomu XIX i XX wieku. Manekiny sklepikarki, piekarza i kupca „prezentują” zabytkowe naczynia, formy do cukierków, dzbany i cynowe kufle cechowe. Ważnym i ciekawym elementem wystawy są również archiwalne plakaty, opakowania pierników i zdjęcia.

W tej wyjątkowej scenerii unosi się zapach aromatycznych przypraw, gdyż każdy zwiedzający może wziąć udział w warsztatach własnoręcznego formowania dekoracyjnych pierników według tradycyjnej receptury, które będą niezwykłą pamiątką po tej krótkiej, ale jakże esencjonalnej podróży w przeszłość.

Inauguracja wystawy nastąpi 22 lipca, a można ją oglądać do 10 listopada.

Zwiedzanie z przewodnikiem i warsztaty własnoręcznego formowania

pierników dekoracyjnych o pełnych godzinach:

lipiec, sierpień – dni powszednie od 10.00 do 16.00

sobota, niedziela – 14.00 – 19.00

wrzesień, październik, listopad – dni powszednie od 10.00 do 15.00

Cena biletu – 5 zł.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminu zwiedzania dla grup.

Szczegółowe informacje i rezerwacje – tel. 41/252 02 31, e-mail: muzeum@muzeum.biz

torunskie_pierniki

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img