Święto u Patronki Skarżyska-Kamiennej

W niedzielę 5 lipca 2015 roku o godz. 18.00 w Sanktuarium Ostrobramskim będzie obchodzona 10. rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Na uroczystą mszę św. która będzie sprawowana z udziałem ks. abp. Zygmunta Zimowskiego, ks. abp. Wacława Depo i ks. bp. Henryka Tomasika, zaprasza kustosz sanktuarium ks. prałat Jerzy Karbownik. Bezpośrednio po mszy, zostanie wykonane Oratorium „Święta przy Tobie Chwila” w wykonaniu znanych solistów i Chóru Kameralnego „FERMATA”, studentów IEM UJK oraz orkiestry symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Przypomnijmy, 2 lipca 2005 roku w 78. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie, odbyła się koronacja wizerunku Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. Jeszcze 10 lat wstecz Matka Boża Ostrobramska została ogłoszona Patronką Skarżyska-Kamiennej. Korony poświęcił 8 września 2004 roku św. Jan Paweł II, a wspomnianego 2 lipca 2005 roku, na skronie Maryi założył ks. kard. Henryk Gulbinowicz w obecności ks. kard. Franciszka Macharskiego, ks. abp. Józefa Michalika, ks. abp. Stanisława Nowaka oraz ks. abp. Zygmunta Zimowskiego. W uroczystościach koronacyjnych uczestniczyło wtedy kilkanaście tysięcy wiernych.

„Matka Boża jest bardzo ludzka. Najświętsza Maryja Panna jest tak wielka, jest tak blisko Boga, że jest tak bardzo ludzka, że te cechy ludzkie rozwinęła w najdoskonalszy sposób. To i dla nas jest droga, jeśli chcemy być blisko Boga. Nie wstydźmy się być ludźmi, ludźmi dobrymi, życzliwymi, ludźmi, którzy niosą zainteresowanie drugim człowiekiem przez swoje życie” – powiedział w homilii ks. abp. Józef Michalik, 2 lipca 2005 roku podczas koronacji. Słowa jakże żywe i na czasie, zwłaszcza w obecnej sytuacji w naszym mieście.

Grzegorz Małkus

koronacja

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial