Syn skarbniczki powołany do rady nadzorczej spółki miejskiej. Nowy tajemniczy wątek w sprawie basenu

Syn skarbniczki miasta – Ewy Pawełczyk został powołany wczoraj do Rady Nadzorczej spółki Inwestycje Miejskie sp. z o.o, która ma za zadanie m.in. budowę nowego basenu. Wojciech Pawełczyk wraz z Anną Szymoniak zostali w procedurze naboru wskazani przez Konrada Kröniga. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również o rzekomym udziale Pawełczyka przy transakcji finansowej między miastem a spółką Adapta 2.

Kolejny odcinek serialu ze spółkami i basenem w tle

Saga dotycząca budowy basenu i stadionu Granatu ciągnie się od kilku tygodni. Kontrowersje wywołał kreatywny sposób finansowania nowych pomysłów władz miasta. Zwrócił on również uwagę Regionalnej Izby Obrachunkowej, która unieważniła Wieloletnią Prognozę Finansową miasta wskazując, że w wyniku transakcji pomiędzy spółką Adapta 2 i spółką Inwestycje Miejskie, zadłużenie gminy będzie przekraczało dopuszczalne wskaźniki. Miasto miało dostać 40 mln zł na realizację wyborczych obietnic prezydenta Konrada Kröniga, a w zamian odkupić udziały spółki za 67 mln zł. W związku z tym łączny dług miasta to ponad 165 mln zł plus odsetki, które wynoszą ponad 50 mln.

Syn skarbniczki w radzie nadzorczej

Ewa Pawełczyk to jedna z najwierniejszych współpracownic Konrada Kröniga. Była współtwórcą pozyskania pieniędzy od spółki Adapta 2. Niezależnie od kłopotów finansowych miasta stoi niezmiennie przy prezydencie. A od wczoraj Wojciech Pawełczyk – jej syn jest członka rady nadzorczej spółki Inwestycje Miejskie. Ile będzie zarabiał? Póki co jest to tajemnica.

„Uczestniczył w rozmowach”

Kontrowersji jednak nie koniec. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Wojciech Pawełczyk rzekomo miał udział w montowaniu finansowej transakcji miasta ze spółką Adapta 2. „Poszedł w ślady matki i zajął się finansjerą. Od lat mieszka w Warszawie i pracuje w firmie konsultingowej, która zajmuje się doradztwem finansowym. To on uczestniczył na wczesnym etapie w rozmowach z właścicielami pieniędzy, które ostatecznie trafiły do miasta jako udziały w Inwestycjach Miejskich.” – powiedział nam, chcący zachować anonimowość, radny z prezydenckiego klubu radnych . „Nie mogę tego powiedzieć publicznie, ale cały ten pomysł ze spółkami to szaleństwo. Krönig stracił kontakt z rzeczywistością i chce za wszelką cenę kontynuować to pomimo, że RIO unieważniło mu WPF.” – przyznał.

Jak zaznaczył, Skarżysko-Kamienna nie było jedynym samorządem, do którego zgłosili się bogaci właściciele spółki Adapta 2 z propozycją podobnego modelu biznesowego pożyczki. Nie chciał jednak powiedzieć, o które gminy konkretnie chodzi. Dopytywany przyznaje, że to któryś samorząd z terenu powiatu skarżyskiego.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial