SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

W minionym tygodniu dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej uczestniczyli w działaniach pod nazwą „Szkolny dzień bezpieczeństwa cyfrowego” na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku- Kamiennej. W spotkaniach uczestniczyło ponad 70 uczniów oraz grono pedagogiczne placówki oświatowej.

Podczas spotkania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku- Kamiennej funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, portali społecznościowych oraz wskazali na odpowiedzialność za czyny karalne nieletnich popełniane w sieci. Przedstawiono również filmy instruktażowe dla dzieci. W trakcie spotkania z gronem pedagogicznym omówiono problematykę kradzieży kont bankowych oraz kradzieży tożsamości. Wskazano, iż osoby które w sposób bezprawny wejdą w posiadanie naszych danych osobowych mogą je wykorzystać w celach przestępczych np. do wyłudzenia kredytu.

Nie zapominajmy, iż przed zjawiskiem kradzieży tożsamości możemy się ustrzec. Jedną z najprostszych zasad o której powinniśmy zawsze pamiętać jest niepodawanie zbyt pochopnie swoich danych osobowych w Internecie osobom trzecim.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial