Szlaban na ryzyko…

…na przejazdach kolejowo-drogowych nie tylko w majówkę.

Szlaban na ryzyko na przejazdach kolejowo-drogowych nie tylko w majówkę Akcje ulotkowe na przejazdach kolejowo-drogowych, #ŻółtaNaklejkaPLK i patrole Straży Ochrony Kolei na peronach i kolejowych szlakach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przed majówką przypominają o bezpieczeństwie m.in. w Skarżysku-Kamiennej. Kierowcy otrzymują informację, co robić w przypadku awarii auta na przejeździe, aby wszystkie podróże były bezpieczne.

Przed długim weekendem kolejarze przypominają kierowcom i pieszym o zasadach przekraczania torów. Akcje ulotkowe zaplanowano na 59 przejazdach m.in. w Radkowicach, Sokółce, Radomiu, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Rybniku. Tereny kolejowe patrolują funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.Dziś w Skarżysku-Kamiennej podczas akcji ulotkowej na przejeździe, kolejarze przypominali kierowcom o zasadach bezpiecznego przejeżdżania przez tory. Statystyki wskazują, że za 99 % zdarzeń na przejazdach odpowiadają nieostrożni kierowcy. Monitoring, coraz częściej montowany na przejazdach pokazuje, że najczęstsze błędy kierowców przy przejeżdżaniu przez tory to: omijanie rogatek, wjeżdżanie pod opadające rogatki, ignorowanie znaków stop. Nagrania ku przestrodze publikowane są w internecie.

Na terenie województwa świętokrzyskiego jest 331 przejazdów kolejowo-drogowych. Każdy jest zabezpieczony zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przy właściwym zachowaniu kierowców, jest gwarancja bezpiecznego przekroczenia torów.

Kampania społeczna PLK – #BezpiecznyPrzejazd

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 2005 roku prowadzą kampanię społeczną Bezpieczny przejazd – ‘’Szlaban na ryzyko!”. Głównym celem jest ograniczanie niebezpiecznych zdarzeń na przejazdach. Kolejarze organizują spotkania w szkołach, konkursy, seminaria z instruktorami nauki jazdy. Są działania propagujące bezpieczeństwo i właściwe zachowanie przy przekraczaniu torów w mediach społecznościowych oraz plakaty, banery i ulotki. Więcej informacji na bezpieczny-przejazd.pl.

info prasowe PKP PLK

Może Ci się również spodoba

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial