28.3 C
Nowy Jork

Tani węgiel w MKS

Published:

To nie żart.

W końcu otrzymałem odpowiedzieć od Prezesa MKS na temat sprzedaży nadmiaru opału ze względu na wybudowanie nowej kotłowni. Pierwszy raz zadałem to pytanie 25 stycznia na XXXIV Sesji Rady Miasta, niestety odpowiedzi w tym temacie nie otrzymałem. Dopiero po ponowieniu swego pytania na kolejnej Sesji, Prezes udzielił mi odpowiedzi: “W związku z wybudowaniem nowej kotłowni została niewykorzystana ilość 58 ton opału z lat ubiegłych. Została ona sprzedana za kwotę 18 939,64 zł po wcześniejszym dwukrotnym ogłoszeniu sprzedaży za wyższą kwotę i braku zainteresowania ofertą.”

Co z tego wynika. Pytanie gdzie te ogłoszenia widniały?

Nic prostszego wchodząc na stronę MKS znalazłem ogłoszenie o sprzedaży węgla. Pierwsze z 5 września 2016 r., gdzie cena minimalna za tonę to 697,97 zł. Oferty należało składać do 9 września czyli oferenci mieli zaledwie 4 dni na złożenie swoich propozycji.

Drugie ogłoszenie ukazało się 14 października gdzie cena minimalna za tone to kwota już niższa o 43% bo zaledwie 400 zł za tonę. Oferenci mieli już, aż 7 dni na złożenie swoich propozycji.

Pytanie, kto wchodzi w ogóle na stronę MKS celem zakupu węgla?

Czy Prezes nie mógł wysłać oferty sprzedaży choćby do pobliskich składów węgla, lub wydrukować informacje na drukarce swego gabinetu i umieść informacje na taborze zarządzanych przez siebie autobusów? Mieszkańcy skarżyska z pewnością za taką cenę wykupiłby ten węgiel w 5 minut.

Jak wynika z odpowiedzi Pana Prezesa węgiel został sprzedany za kwotę 326,55 zł za tonę.

Kto był tym szczęściarzem i kupił węgiel za taką cenę?

Żeby naświetlić Państwu znakomite umiejętności zarządzania Prezesa, poniżej przedstawiam aktualne ceny węgla o parametrach jakie były na ogłoszeniu.

Cena od 1 marca 2017 r. bezpośrednio na kopalni Krupiński 500 zł za tonę netto

Cena od 21 lutego 2017 r. bezpośrednio na kopalni Bogdanka 566 zł za tonę

Cena na skupie w Bodzentynie 720 zł za tonę.

Należy podkreślić że obecne ceny są niższe niż pod koniec roku 2016.

 

Mariusz Bodo
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Related articles

Recent articles

spot_img