Terytorialsi pobierają wymazy

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny pobierali wymazy metodą DRIVE-TRU. W mobilnym punkcie pobrań wymazów zostało przebadanych 29 osób. Do tej pory ponad 80 mieszkańców zostało skierowanych przez Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną do testów na obecność COVID-19 w taki sposób.

Mobilny punkt poboru wymazów metodą „drive-thru”, czyli bez wysiadania z samochodu został uruchomiany przez żołnierzy 10 ŚBOT na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego. Do poboru wymazów metodą „drive-thru” kierowane są osoby wytypowane przez Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kielcach. Punkt poboru żołnierze rozlokowali na parkingu przy Suzuki Arenie w Kielcach. Pobieranie wymazów tą metoda po raz pierwszy Terytorialsi rozpoczęli w ubiegłym tygodniu. Do tej pory darmowe testy wykonali u ponad 80 osób. Dzisiejsze 29 testów trafiło do laboratorium, które przeprowadzi badania diagnostyczne. Pobieranie wymazów dokonywane jest przez żołnierzy, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni w Wojskowym Ośrodku Medycyny Prewencyjnej. Punkt Test&GO będzie rozwijany również w kolejnych dniach, w razie potrzeb również w innych miejscach naszego województwa.

Codziennie do walki z COVID-19 zaangażowanych jest ponad 400 żołnierzy
10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Nasze działania są prowadzone w formie wspierania wojewodów, samorządów, instytucji pomocowych oraz bezpośredniej pomocy potrzebującym.

Od 18 marca br. WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 4 tys. żołnierzy, w tym podchorążowie Akademii Wojskowych. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

The following two tabs change content below.

Możesz również polubić…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial