UCZESTNICY SKARŻYSKIEGO HUFCA WYRUSZYLI DO ANGLII

26 listopada szesnastoosobowa grupa młodzieży ze skarżyskiego Hufca Pracy rozpoczęła swoją angielska przygodę. Będzie ona trwała od 26 listopada aż do 9 grudnia. Dla wielu uczestników wielkim przeżyciem był już lot samolotem, który odbywali pierwszy raz w życiu. Mimo stresu z tym związanego, wszyscy szczęśliwie wylądowali w Luton pod Londynem.

Cala niedziela poświęcona była na zwiedzanie stolicy Wielkiej Brytanii.

Na początek zwiedzono Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie uczestnicy sfotografowali się z rożnymi sławnymi osobistościami, których figury przyciągają wzrok turystów. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji muzeum rozpoczęła się przechadzka ulicami Londynu. Po drodze młodzież podziwiała między innymi Pałac Buckingham i jego piękny park. Uczestnicy byli świadkiem zmiany warty pod Pałacem oraz zatrzymali się pod Big Benem.

Na koniec wycieczki szczególną atrakcją było podziwianie wyjątkowej panoramy Londynu z gondoli London Eye.

Wieczorem młodzież przewieziona została do miejsc zakwaterowania, czyli do Stafford i Bilston.
Od poniedziałku rozpoczęły się zajęcia w zakładach oraz warsztatach, gdzie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu poszerzać będą swoje umiejętności zawodowe i językowe.

 

Realizowany przez skarżyską młodzież projekt przeznaczony jest dla 16 przyszłych mechaników pojazdów samochodowych, kucharzy i fryzjerów. Staże w wybranych zawodach odbywać się będą u angielskich pracodawców między innymi w salonie fryzjerskim Escape Trilogy w Cannok, zakładach mechaniki pojazdowej: Auto – Profit, Bilston Clutch and Autocare, Action Garage, Johny’s Car Repair Centre oraz restauracjach: The Little Arms, Off the Hook, Cupa a Cha.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial