Uczniowie pożegnali się ze szkołami

Ponad 2.700 uczniów zakończyło dzisiaj naukę w skarżyskich szkołach podstawowych i gimnazjach, prowadzonych przez gminę Skarżysko. W wielu szkołach wraz z uczniami, ich rodzicami oraz nauczycielami zakończenie roku szkolnego świętowali także przedstawiciele władz miasta.
W zakończonym właśnie roku szkolnych 2016/2017 do szkół podstawowych prowadzonych przez gminę uczęszczało 1899 uczniów, a do gimnazjów 813. Dziś odebrali świadectwa i rozpoczęli zasłużone wakacje.

Szczególny charakter miała uroczystość w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie w trakcie zakończenia roku społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na emeryturę, wieloletnią dyrektor Elżbietę Bełtowską. List z gratulacjami i podziękowania oraz bukiet kwiatów na ręce dyrektor złożył Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta. Gratulacje i podziękowania przygotowali również uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Wszyscy pracownicy szkoły specjalnie na tę okoliczność przygotowali i wykonali utwór dedykowany pani Elżbiecie Bełtowskiej. Dyrektorka nie kryła wzruszenia.

źródło:https://um.skarzysko.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial