UEFA kontra Legia Warszawa 0:5 !

UEFA która namawia i propaguje respektowanie równości, wolności i samostanowienia, sama zachowuje się jak „sprzedajna dama”. Europejska Federacja Piłki Nożnej wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Legii Warszawa w związku z przygotowanym przez kibiców oprawą przed środowym meczem z Astaną, który odbył się 2 sierpnia 2017 roku. Kibice zapowiedzieli, że zrzucą się na ewentualną karę. Taki fakt medialny obiegł niedawno całą Polskę.

Przypomnijmy, w czasie meczu, a właściwie przed jego rozpoczęciem, w chwili gdy piłkarze oddawali minutą ciszy cześć Powstańcom Warszawy, kibice Legii Warszawa rozwiesili olbrzymi transparent obrazujący niemieckiego oficera, przykładającego broń do skroni chłopca w ubraniu Powstańca Warszawskiego. Baner widniał na biało czerwonym tle z napisem 1944, a u jego podstawy napis w języku angielskim: „W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tyś ludzi, wśród nich były tysiące dzieci”. Za ten kibiców przestępczy czyn, UEFA wszczęła postępowanie u podstawy którego jest, jej zdaniem naruszenie art. 38 Regulaminu Bezpieczeństwa i Ochrony UEFA (blokowanie przejść) oraz art. 16 ust. 2 w/w Regulaminu (wieszanie nielegalnego banera).

Zachodzi zatem pytanie jaką politykę uprawia i po czyjej stronie staje UEFA i co jest tu nielegalne? Czy Europejska Federacja Piłki Nożnej przyoblekła się w płaszcz własnych przepisów by wspólnie z lewacką Europą brukselskich urzędników nękać Polskę, a tym samym zakłamywać historyczne fakty? Może należy jeszcze raz przypomnieć, a może nieustannie przypominać, że to nie Polacy napadli na Europę w 1939 roku, że w Polsce nie było polskich obozów śmierci, że to właśnie Polacy jako pierwsi stawili zbrojny opór faszystom niemieckim, a dziś nam Polakom odmawia się głoszenia tej nie podważalnej prawdy. Cała Europa w 1939 roku stchórzyła i dziś się tego najwyraźniej wstydzi. Dzięki oprawie zaprezentowanej przed meczem Legii Warszawa z Astaną, cały świat mógł sobie uzmysłowić tą właśnie prawdę.

Brawo Kibice Legi! Tak trzymać! Mimo wielu Wam stawianym naruszeniom prawa i pewnie w wielu sprawach zasadnym, jesteście żywym świadectwem prawdziwego patriotyzmu i poszanowania dla prawdy historycznej. Za to świadectwo zdobyliście uznanie i szacunek wielu Polaków. I ważne jest też to, że w tych kwestiach, kwestiach postawy patriotycznej, zarówno kibice Legii Warszawa, kibice Widzewa Łódź, kibice Jagiellonii Białystok czy Korony Kielce, są spójni i prezentują zbieżną postawę.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial