Uliczka Tradycji

Zaproszenie do Radomia

Już po raz dziesiąty w Radomiu, miała miejsce tak zwana Uliczka Tradycji. Na niej wystawcy z miasta i okolic, pokazywali i sprzedawali różne ciekawe eksponaty, które związane były z latami okresu międzywojennego.

 Zdaniem zaproszonych gości

Uliczka wspomnień czasu międzywojnia, cieszy się tak wielką popularnością, że chyba fakt ten świadczy o tym, że wszyscy tęsknimy trochę za elegancją i szykiem tamtych czasów. Można tutaj przypomnieć sobie jak wyglądały stroje pięknych dam oraz jakimi autami poruszali się dżentelmeni z początkowych lat, kiedy to nasza Ojczyzna odetchnęła wolnością po 123 latach zaborów.

Kolorowy korowód

Wszyscy zainteresowani Uliczką Tradycji i wspomnień, mogli pooglądać barwny korowód, który wyruszył na ulice Radomia, na którym można było zobaczyć rowerzystów, stare automobile, jak również piękne panie. które cieszyły się każdym dniem w odrodzonym państwie. Ferwor tamtejszych szczęśliwych lat, nagle był zmącony wybuchem najstraszniejszej z wojen, ale powrócić zawsze możemy do czasu, kiedy szczęście malowało się na ustach każdego Polaka.

Dziękujemy pani Wiktorii Piętowskiej za zaproszenie do czasu, kiedy to panie chodziły wz koronkowymi parasolami, a panowie nosili sztubacką laseczkę.

 

Ewa Michałowska – Walkiewicz

The following two tabs change content below.

Tadeusz Sikora

Tadeusz Sikora

Ostatnie wpisy Tadeusz Sikora (zobacz wszystkie)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial