23.3 C
Nowy Jork

Uroczystości odpustowe w Bazylice Mniejszej w Skarżysku-Kamiennej

Published:

16 listopada w Bazylice Mniejszej w Skarżysku-Kamiennej odbyły się uroczystości odpustowe w dniu patronki miasta – Matki Bożej Ostrobramskiej. Liturgii przewodniczył arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki.

W homilii hierarcha nawiązał do kończącego się Roku Miłosierdzia i apelował o obronę życia poczętego.
– Tego życia nie można porzucić, nie można się od niego odwrócić, za to życie trzeba wziąć odpowiedzialność – mówił metropolita lwowski. – We współczesnym świecie zdarza się jednak, że kariera zawodowa, dobra materialne, konformizm życia stają na pierwszym miejscu, przed rodziną i macierzyństwem.

Arcybiskup podkreślił, że wzorem Maryi powinniśmy zaufać Bożej woli. Wyraził także wdzięczność za swoją obecność w skarżyskim sanktuarium. Jako pielgrzym prosił o pokój na Ukrainie.

Koncelebransami liturgii byli: biskup pomocniczy diecezji radomskiej Piotr Turzyński i rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu Jarosław Wojtkun.
Na uroczystości odpustowe licznie przybyli mieszkańcy Skarżyska, władze samorządowe: Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski, Sekretarz Powiatu Małgorzata Łakomiec, Zastępcy Prezydenta Skarżyska-Kamiennej: Krzysztof Myszka i Andrzej Brzeziński, Wójt Skarżyska Kościelnego Zdzisław Woźniak, wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe i Rycerze Kolumba.

źródło: www.skarzysko.powiat.pl

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img