23.3 C
Nowy Jork

W Mastersacie rywalizowali młodzi mechanicy z OHP

Published:

15 kwietnia w Skarżysku–Kamiennej odbył się konkurs „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy – mechanik pojazdów samochodowych”. W rywalizacji wzięły udział cztery 2-osobowe drużyny z Ochotniczych Hufców Pracy z Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Końskich i Pińczowa.

Uczestnicy zmierzyli się z zadaniem praktycznym i testem wiedzy teoretycznej z zakresu mechaniki pojazdów samochodowych. Poszczególne drużyny wykonały: wymianę klocków hamulcowych przednich, wymianę tarcz hamulcowych przednich, wymianę oleju wraz z filtrami oleju i powietrza, oraz wymianę drążków kierownicy. Pracę młodzieży oceniał diagnosta z firmy Mastersat Paweł Malik. Najlepszą drużyną w części praktycznej okazali się uczestnicy ze Skarżyska, którzy otrzymali najwyższe noty w każdym z kryteriów oceny.

konkurs mechanik 003
Fot.1. Tuż przed rozpoczęciem konkursu z panią W-ce Komendant Lucyną Brelską i wychowawcami.
konkurs mechanik 006
Fot. 2. Losowanie zadań.
konkurs mechanik 010
Fot.3. Zwycięska drużyna z Kielc przy pracy
konkurs mechanik 036
Fot. 4. Zwycięska drużyna ze Skarżyska.
konkurs mechanik 037
Fot.5 Drużyny z Końskich
konkurs mechanik 044
Fot.6. Drużyny z Pińczowa

Po części praktycznej młodzi mechanicy przystąpili do rozwiązywania testu. Największą wiedzą wykazali się uczestnicy z Kielc.

konkurs mechanik 052
Fot. 7. Test wiedzy teoretycznej.

Ostatecznie komisja w składzie: W-ce Komendant ŚWK OHP – Lucyna Brelska, Starszy Specjalista d/s Organizacji Kształcenia Zawodowego OHP – Kamila Odzimkowska, dyrektor ZSSU – Halina Sieczka, Komendant 13-1 HP Skarżysko – Marzena Zajączkowska oraz diagnosta – Paweł Malik przyznała:

I miejsce ex aequo – 13- 1 HP Skarżysko i 13-3 HP Kielce

II miejsce – 13-7 HP Pińczów

III miejsce – 13-5 HP Końskie.

W związku z tym, że przyznano pierwsze miejsce dwóm drużynom o tym, która z nich będzie reprezentowała Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP na Ogólnopolskim Konkursie w Gołdapi zadecydowało losowanie. Szczęście uśmiechnęło się do zespołu z Kielc.

Tekst i foto: Marzena Zajączkowska

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img