26.7 C
Nowy Jork

W obronie życia

Published:

Wystawę „Jan Paweł II w obronie życia człowieka” otworzył w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wicewojewoda Andrzej Bętkowski. Ekspozycja jest elementem obchodów Narodowego Dnia Życia.

Święto przypadające na 24 marca zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. Dzień ten jest okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego. Jest także symbolem solidarności społecznej oraz zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia.
W tym dniu odnosimy się z refleksją, zadumą i odpowiedzialnością do ochrony i budowania szacunku dla życia ludzkiego. Święto to  jest symbolem solidarności społecznej oraz zachętą do wszystkich działań służących ochronie życia. Mam nadzieję, że po obejrzeniu tej wystawy wszyscy będziemy nieśli tę ideę, tak jak niósł ją przez całe swoje życie i pontyfikat papież Jan Paweł II – powiedział wicewojewoda.
Ekspozycja składa się z 19 plansz przedstawiających m.in. wypowiedzi św. Jana Pawła II dotyczące obrony życia dzieci nienarodzonych oraz podstawowe informacje na temat rozwoju dziecka przed narodzeniem. Wystawa, której pomysłodawcą jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, z wielkim sukcesem prezentowana była dotychczas w gmachu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w lutym 2005 roku, a także w wielu kościołach m.in. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach czy w kościele św. Krzyża w Warszawie. Tym razem przez 14 dni będzie można ją oglądać w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.
W otwarciu wystawy wzięli udział również przedstawiciele duchowieństwa oraz parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej.

 źródło:www.kielce.uw.gov.pl
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo
Mariusz Bodo, absolwent studiów menadżerskich Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Żona Aneta. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Kuba lat 15 i Maja lat 7. Obecnie Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radny Rady Miasta Skarżyska kadencji 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Related articles

Recent articles

spot_img