22.1 C
Nowy Jork

Wakacyjne inwestycje drogowe w Skarżysku

Published:

Tegoroczne wakacje niosą ze sobą pewne utrudnienia drogowe, spowodowane gruntownymi remontami ulic Szydłowieckiej, Sportowej, Spacerowej oraz Wiejskiej.

Remont ulicy Szydłowieckiej jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w naszym mieście. Jej stan jest fatalny, a jest to jedna z głównych ulic w Skarżysku, która łączy osiedle Przydworcowe i Książęce oraz stanowi dojazd do miejscowości w okolicy Skarżyska. W ubiegłym roku przy tej ulicy została otwarta nowa Komenda Powiatowej Policji. Wraz z ulicą Szydłowiecką zostanie wyremontowana ulica Wiejska od skrzyżowania z ulicą Sokola w stronę ulicy Szydłowieckiej.  Nie jest to może często uczęszczana droga, prawdopodobnie ze względu na jej stan, jednak ułatwi ona dojazd mieszkańców posesji znajdujących się przy tej drodze. Na tych ulicach możemy zaobserwować już pierwszych robotników, którzy przygotowują ulicę pod inwestycję. Remontowane drogi nie będą przejezdne, zostały wyznaczone objazdy biegnące przez osiedle Przydworcowe.

Clipboard01

IMG_5583 IMG_5585 IMG_5586 IMG_5587 IMG_5589 IMG_5591 IMG_5592 IMG_5594 IMG_5595 IMG_5596 IMG_5600 IMG_5603

 

Trwa również przebudowa ulicy Sportowej na odcinku skrzyżowania z ulicą Wioślarską aż do “dzikiej plaży” na Rejowie. Droga w tamtym miejscu zostanie poszerzona aby dwa samochody mogły bezpiecznie się wyminąć, co od tej pory było niemożliwe. Ulica ta również jest nieprzejezdna, więc na “dziką” stronę Rejowa samochodem niestety nie dojedziemy.

IMG_5611 IMG_5612 IMG_5616

 

 

Ulica Spacerowa jest kolejną remontowaną ulicą w naszym mieście. Mieszkańcy posesji przy tej ulicy nareszcie odetchną z ulgą, gdyż czekali na remont tej ulicy bardzo długo. Zły stan techniczny utrudniał dojazd do domów przy tej ulicy, a po opadach deszczu tworzyły się na tej ulicy ogromne kałuże.

IMG_5605 IMG_5607 IMG_5608

Miejmy nadzieję że mieszkańcy ze zrozumieniem podejdą do powstałych trudności. Z takim zrozumieniem z pewnością podeszliby również mieszkańcy ulic Ponurego, Pułaskiego, Kościelnej czy Tysiąclecia.

Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora
Tadeusz Sikora

Related articles

Recent articles

spot_img