Wakacyjne połączenie Kielce – Sandomierz

W najbliższy weekend od 24 czerwca wznowione zostanie połączenie kolejowe z Kielc do Sandomierza przez Skarżysko-Kamienną, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwszy pociąg turystyczny wyruszy ze stolicy regionu w sobotę o godzinie 7:34., ze stacji Skarżysko-Kamienna będzie odjeżdżał o 8:15, przyjazd do Sandomierz o godz.10.00.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w Sandomierzu, na pasażerów będą czekały autobusy, którymi na podstawie kolejowego biletu będzie można za darmo dojechać ze stacji pod Bramę Opatowską.

Nowością w tym roku ma być kolejowo-autobusowe połączenie ze stacji kolejowej w Ostrowcu Św., do innych atrakcji w regionie, między innymi: Krzemionek, Bałtowa oraz Zamku Krzyżtopór.

Razem z turystami podróżować będzie przewodnik PTTK, który podczas podróży przybliży historie miast znajdujących się na trasie. Dorośli zapłacą za bilet 15 zł, a osoby posiadające zniżki o połowę mniej. Z Sandomierza do Kielc, pociąg wyjedzie o godzinie 18:05, a przyjazd zaplanowany jest na godzinę 20:13. Połączenie kolejowe na linii Kielce-Sandomierz będzie dostępne w każdy weekend do 27 sierpnia.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial